Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Mężczyzna za mównicą

 


Autor tekstu Aleksandra Gorzelak – Nieduży

Autor zdjęć: PUW

Biuro Prasowe UMWP

 

Gratuluję pięknego jubileuszu, doskonale wiem, jak ważna jest to placówka dla tysięcy mieszkańców Podkarpacia, którzy trafiają tu do wysokiej klasy specjalistów – mówił marszałek Władysław Ortyl w czasie uroczystości z okazji jubileuszu 25 lat istnienia Wojewódzkiego Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie. Tysiące pacjentów znają to miejsce, jako przychodnię „na Warzywnej”, gdzie skorzystać można z usług setek lekarzy- specjalistów z wielu dziedzin. 

 

Dobro chorych jest dla nas dobrem najwyższym – to dewiza, jaka przyświeca nam na co dzień – podkreślała w czasie uroczystości dyrektor WZS Józefa Misiewicz. Wojewódzki Zespól Specjalistyczny działa w stolicy Podkarpacia w dwóch lokalizacjach. Rocznie udzielanych jest w nim ponad 500 tysięcy świadczeń medycznych. 

 

Rocznica powstania placówki stała się okazją do podziękowania osobom, które przez lata  tworzyły zespół przychodni, z zaangażowaniem dbając o pacjentów  z regionu. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła odznaczenia państwowe przyznane osobom zasłużonym dla placówki przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

 

 

To Samorząd Województwa Podkarpackiego jako organ tworzący od początku wspiera WZS w zakresie finansowania zakupów sprzętu i aparatury, inwestycji oraz realizacji projektów, które od lat rozwijają przychodnię. W imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego głos zabrał Marszałek Władysław Ortyl.

 

To ważna przychodnia na mapie usług medycznych województwaWZS to blisko 40 poradni specjalistycznych, laboratorium z bogatą ofertą badań oraz szereg pracowni i zakładów diagnostycznych. Zatrudnia ponad 300 osób a jej personel medyczny z profesjonalizmem i zaangażowaniem udziela kilkuset tysięcy świadczeń medycznych w ciągu roku – podkreślał marszałek Władysław Ortyl, gratulując oraz dziękując byłym i obecnym pracownikom a także menadżerom placówki. 

 

Jubileuszowe uroczystości były okazją do podsumowań, ale także udziału w interesującym wykładzie. Prezentację poświęconą boreliozie przedstawił lek. med. Janusz Kaliszczak, specjalista chorób zakaźnych

 

Galeria zdjęć: