Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu: Monika Konopka
 Autor zdjęć: Krzysztof Witek
 Biuro Prasowe UMWP

 

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o dwie nowe karetki transportowe. Zastąpią one stare, wysłużone ambulanse, które miały już duży przebieg. Nowe karetki kosztowały milion złotych, a ich zakup został niemal w całości sfinansowany ze środków budżetu województwa.

 

Nowe ambulanse na wyposażeniu mają m.in. nosze transportowe, krzesło transportowe z systemem płozowym, deskę ortopedyczną i pulsoksymetr. Karetki będą wykorzystywane do transportu chorych, których stan jest stabilny i nie wymaga intensywnego nadzoru, a także do transportu krwi czy narządów.

 

Nowe ambulanse zastąpią dwie karetki, które wyjeździły w sumie milion kilometrów, a więc są już karetkami zużytymi, z 2011 roku. Te nowe, wyposażone w świetny sprzęt, będą służyły do transportu wewnętrznego, do transportu między szpitalami – mówił marszałek Ortyl.

 

Trzeba też pamiętać, że nasz szpital posiada jedyny SOR w dużej aglomeracji rzeszowskiej, w Rzeszowskim Obszarze Funkcjonalnym. W dalszym ciągu apelujemy o to, aby otworzyć drugi SOR, aby odciążyć nasz szpital – dodał podczas przekazania karetek Władysław Ortyl.

 

W przekazaniu uczestniczyła również dyrektor KSW nr 2 Barbara Rogowska, która podkreślała, że doposażenie szpitala w nowoczesny sprzęt jest ważna przede wszystkim dla pacjentów:

Jest to inwestycja w bezpieczeństwo i jakość świadczeń dla mieszkańców Podkarpacia. Sprawne, nowoczesne, z dobrym wyposażeniem ambulanse transportowe będą służyły całemu Podkarpaciu – mówiła dyrektor Barbara Rogowska.

 

Przekazanie karetek odbyło się przed budynkiem urzędu marszałkowskiego.

 

Galeria zdjęć:

 

Pełna galeria zdjęć: Podkarpackie- serwis samorządu województwa