Uprzejmie informujemy, że Uchwałą Nr 199/4057/20 z dnia 15 września  2020 roku Zarząd Województwa Podkarpackigo dokonał wyboru ofert i udzielenia dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na dofinansowanie w roku 2020 zadań własnych realizowanych przez organizacje z udziałem środków zewnętrznych.
Jednocześnie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem środków przeznaczonych na konkurs w roku 2020, nabór ofert zostaje zakończony. 

plakat szkolenie komputeroweZapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych realizowanych w ramach "Podkarpackiego Programu Włączenia Cyfrowego". Szkolenia będą realizowane w 5 obszarach kompetencji: informacja, komunikacja, tworzenie treści, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów. Szczegółowe informacje na dołączonym plakacie.

Uprzejmie informujemy, że Uchwałą Nr 196/4028/20 z dnia 8 września 2020 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w 2020 roku szkoleń dla osób realizujących zadania związane z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Termin składania ofert w ramach konkursu mija 7 października 2020 r.

Uniwersytety ludoweZ uwagi na przyjęty przez Radę Ministrów w dniu 18 czerwca 2020 r. nowy program wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego pod nazwą „Program Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030” chcieliśmy Państwa poinformować o możliwości skorzystania z pomocy finansowej na rozwój instytucjonalny istniejących, nowo powstałych lub reaktywowanych placówek. Strategicznym celem rządowego programu jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego przez rozwój edukacji dorosłych w formie grundtvigiańskich uniwersytetów ludowych.

Znasz osobę, która bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? A może kogoś, kto od lat udziela się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? Zgłoś ją do dwunastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2020 r. Karty zgłoszeniowe prosimy przesyłać do Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 21 września 2020 roku.