Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


Grafika trzech postaci z napisałem centrum wsparcia doradczegoMinisterstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w dniu10 marca 2022 r. poinformowało, że uruchomione zostały prace w celu przygotowania kolejnej edycji wsparcia doradczego dla samorządów lokalnych – Centrum Wsparcia Doradczego Plus (CWD Plus).

Projekt CWD Plus miałby się rozpocząć w kwietniu br. i być wdrażany przez okres około 15 miesięcy, czyli od kwietnia 2022 r. do końca czerwca 2023 r. W jego ramach założone jest wsparcie, oprócz dla nowo wybranych, także dla dotychczasowych partnerstw uczestniczących w pilotażu Centrum Wsparcia Doradczego. Łącznie wsparcie otrzymałoby 76 partnerstw (38 „dotychczasowych” partnerstw z 15 województw i 38 „nowych” partnerstw tworzących obszary funkcjonalne na obszarach strategicznej interwencji, jak miasta średnie tracące funkcje społeczno-gospodarcze i obszary zagrożone trwałą marginalizacją).

Potencjalnymi wykonawcami realizacji projektu CWD Plus są Fundacja Fundusz Współpracy i Związek Miast Polskich, przy czym Fundacja Fundusz Współpracy ma pełnić rolę lidera projektu, natomiast samorządy województw ze względu na swą rolę w kształtowaniu polityki rozwoju województwa oraz funkcję instytucji zarządzających programami regionalnymi, mają być zaangażowane w wymiarze doradczym w realizację projektu CWD Plus.

W załączeniu przedstawiony jest szczegółowy opis projektu pn. Centrum Wsparcia Doradczego Plus.

W przypadku zainteresowania projektem CWD Plus chętnych do współpracy w tym zakresie zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z realizatorem projektu, tj. Departamentem Strategii w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej tel. 22 273 76 01, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Załącznik 1. Opis projektu pn. „CWD Plus” (plik DOCX, rozmiar 63)