Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

images/2024/02/12_dzien_chorego/04.jpg

 


Autor tekstu:  Kamil Dudzik 

Kancelaria Zarządu UMWP

Autor zdjęć: Bartosz Nalepa

DPS

 

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Załęskiej w Rzeszowie odbyło się, organizowane tu tradycyjnie od lat, spotkanie w ramach Światowego Dnia Chorego. Spotkanie rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem bp Jana Wątroby, ordynariusza diecezji rzeszowskiej

 

To jest, jak mówi papież Franciszek, fundamentalna forma terapii, najważniejsza. Właśnie przez tę bliskość pełną współczucia i czułości. To jest coś, co jest niejednokrotnie ważniejsze niż lekarstwo niż terapia i różne medyczne zabiegi. To jest rzeczywiście konkretna pomoc– mówił podczas homilii ks. bp Jan Wątroba.

 

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy siedemnastu Domów Pomocy Społecznej terenu całego Podkarpacia. Nie zabrakło również przedstawicieli samorządów. Zarząd województwaw czasie uroczystości reprezentował Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego. 

 

Ważna jest nasza solidarność społeczna wobec osób dotkniętych chorobą. W tych trudnych chwilach, gdy zdrowie ulega zachwianiu, wsparcie i zrozumienie ze strony naszych rodzin, przyjaciół oraz całego społeczeństwa jest niezwykle istotne– powiedział Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa.

 

Centralne obchody z okazji 32. Światowego Dnia Chorego w diecezji rzeszowskiej odbyły się 11 lutego w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie. Odprawiono tam mszę świętą w intencji ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego. Tegorocznym hasłem Dnia Chorego było „Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji”.

 

Galeria zdjęć: