Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Rząd ludzi. Pozują do zdjęcia. Trzymają dokumenty.

 


 Autorzy tekstu: Kamil Dudzik, Daniel Kozik

Autor zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Województwo Podkarpackiedofinansuje przebudowę budynków Centrum Medycznego w Łańcucie ze środków PFRON. W zmodernizowanym obiekcie zostanie utworzonemiejsce opieki długoterminowej oraz centrum dla osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych.

 

Swoje podpisy pod umową na dofinansowanie złożyli wicemarszałek Piotr Pilch, członek zarządu Stanisław KruczekorazŁukasz Wais, dyrektor Centrum. W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz dyrektor ROPS JerzyJęczmienionka. Wartość dofinansowania przekazanego Centrum wynosi178 tys. złotych, co stanowi 30% kosztówzadania.

 

To ostatnia tego typu umowa podpisywana w tym roku dla placówek medycznych. Kolejne będą organizacje pozarządowe, dla których przeznaczone jest ponad milion złotych z puli, którą otrzymaliśmy od PFRON w kwocie ponad 34 miliony złotych. Cieszymy się, że Centrum Medyczne w Łańcucie będzie mogło wykorzystać te środki na renowację swoich budynków, które – nie zapominajmy- odegrały wielką rolę podczas pandemii – powiedział Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

 

W ramach otrzymanego dofinansowania Centrum Medyczne sfinansuje: wykonanie instalacji przyzywowej dla każdej kondygnacjiwykonanie konstrukcji szybów windowych oraz montaż dwóch wind dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami oraz osób na noszach,remont dwóch łazienek dostosowujący je do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz podjazdy do budynku oraz przebudowanie i dostosowanie wejścia do budynkuw celu zapewnienia swobodnego dostępu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

 

Galeria zdjęć: