Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Mężczyzna przed mikrofonem. Za nim rząd ludzi w odblaskowych ubraniach

 


Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Za nami kolejne 29. Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane na terenie Kampusu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do zawodów zakwalifikowało się osiem zespołów z Brzozowa, Jasła, Krosna, Przemyśla, Rzeszowa, Sanoka i Ustrzyk Dolnych. Wzięła w nim także udział także drużyna studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Dziękuję wam za wasze zaangażowanie i oddanie, które pokazuje, że pierwsza pomoc ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich. W nagłych sytuacjach, jakie mogą nas spotkać, umiejętność udzielenia szybkiej i właściwej pomocy może stanowić różnicę między życiem a śmiercią. Chciałbym wyrazić szczególne uznanie dla Polskiego Czerwonego Krzyża za ich nieustające zaangażowanie i pracę na rzecz pierwszej pomocy. Ich wysiłki w szkoleniu i organizacji takich wydarzeń, jak te mistrzostwa, są nieocenione dla społeczeństwa. Dziękujemy za waszą niezłomną determinację – mówił Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego – podczas otwarcia mistrzostw.

 

Zadaniem młodzieży było udzielanie pierwszej pomocy na stacjach specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw. Były to oczywiście pozorowane wypadki przygotowywane  z pomocą profesjonalnych rekwizytów i narządzi (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacje itd.).

 

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

 

Galeria zdjęć: