Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik
 Kancelaria Zarządu UMWP

 

W dniu 20 września Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie obchodził jubileusz 30-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i administracji rządowej w tym m. in: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i Stanisław Kruczek członek zarządu województwa, były i obecny dyrektor Rzeszowskiego Caritasu - ks. Stanisław Słowik i ks. Piotr Potyrała, a także wiele instytucji współpracujących z DPS-em oraz mieszkańcy domu i ich rodziny.

 

- Dziękuję pani dyrektor, dziękuję wszystkim pracownikom za tworzenie tak wspaniałej atmosfery, życząc państwu dobrego zdrowia, dużo siły oraz wytrwałości i kolejnych wspaniałych jubileuszy – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

 

W swoim wystąpieniu Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, podkreślił, że Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie jest instytucją, która odgrywa niezwykle  ważną rolę w życiu miasta i regionu:

- Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie to miejsce, w którym osoby starsze i niepełnosprawne zawsze uzyskują fachową opiekę i wsparcie. To także miejsce, w którym rozwijają swoje pasje i zainteresowania. A przez te 30 lat działania, starań pani dyrektor i całej kadry pomógł bardzo wielu osobom, za co bardzo serdecznie dziękujemy - powiedział Stanisław Kruczek.

 

Podczas uroczystości wręczono kwiaty zasłużonym pracownikom DPS-u za ich zaangażowanie w pracę na rzecz domu i jego mieszkańców. Jubileusz został uświetniony również występami artystycznymi podopiecznych.

 

Placówka funkcjonuje od 1993 roku i zapewnia opiekę i leczenie 140 osobom przewlekle chorym psychiczne. W domu zapewniona jest całodobowa opieka medyczna, pielęgnacyjna i rehabilitacyjna. Mieszkańcy mają dostęp do zajęć kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

 

Galeria zdjęć: