Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik
 Kancelaria Zarządu UMWP

 

Prestiżowymi tytułami i nagrodami, podczas uroczystej gali w Rzeszowie, która odbyła się 22 listopada, obdarowano laureatów plebiscytu Hipokrates. Pracownicy ochrony zdrowia z Podkarpacia byli nominowani przez swoich pacjentów. Na gali nagrodzono także Wojewódzki Szpital Kliniczny Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, który zajął drugie miejsce w kategorii Szpital Roku.

 

Same podmioty lecznicze, z racji przepisów, nie mogą za bardzo reklamować swojej działalności, ale pacjenci mogą. Mogą oni wskazać osoby, które są najbardziej empatyczne, profesjonalne, z których pomocy są najbardziej zadowoleni. W związku z tym składam tym większy szacunek tym, którzy dziś zostali nagrodzeni poprzez głosy swoich pacjentów. Myślę, że jest to dla państwa największa nobilitacja, jaką jest wdzięczność pacjenta – mówił Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

 

Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy w swojej pracy wyróżniają się empatią, wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem, a także cieszą się największym uznaniem pacjentów. Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, a statuetki i nagrody laureatom wręczyli między innymi: Jolanta Sawicka pełniąca obowiązki wojewody podkarpackiego, Stanisław Kruczek członek zarządu województwa oraz Jerzy Cypryś wiceprzewodniczący sejmiku wraz z redaktorami gazety codziennej Nowiny.

 

Wszyscy wiemy, jak ciężki jest zawód medyka, obojętnie czy jest to pielęgniarka, lekarz czy ratownik medyczny. To wszyscy państwo ratujecie zdrowie i życie człowieka. Nie ma zawodu piękniejszego niż ten, który to zdrowie i życie ratuje. Jesteście nam państwo bardzo potrzebni – podkreśliła Jolanta Sawicka pełniąca obowiązki wojewody podkarpackiego

 

Uhonorowani zostali zwycięzcy konkursu z każdego powiatu w kategoriach: Lekarz Rodzinny i POZ Roku, Pediatra Roku, Pielęgniarka Roku, Stomatolog Roku, Przychodnia/Gabinet Roku oraz laureaci miejsc od 1 do 3 w wojewódzkich kategoriach plebiscytu: Położna Roku, Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Kardiolog Roku, Ortopeda Roku, Okulista Roku, Dermatolog Roku, Ratownik Medyczny Roku, Laryngolog Roku, Fizjoterapeuta Roku, Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej Roku, Farmaceuta Roku i Szpital Roku.

 

Galeria zdjęć: