Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Mężczyzna w garniturze rozdaje książki dzieciom.

 


Autor teksu: Monika Konopka

Biuro Prasowe UMWP

Autor zdjęć:  Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

 

Mali pacjenci ze szpitala wojewódzkiego w Przemyślu otrzymali książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy”. Książka ma za zadanie likwidować bariery i stereotypy związane z osobami niepełnosprawnymi. Książki wręczyli wspólnie marszałek Władysłąw Ortyl oraz Artur Czepczyński – prezes Czepczyński Family Foundation, która jest pomysłodawcą akcji.

 

Pacjenci przemyskiego szpitala otrzymali 100 książek ABC Empatii w języku polskim i 100 książeczek w języku ukraińskim.

 

Cieszymy się, że Fundacja Czepczyńskitrafiła ze swoim projektem na Podkarpacie. To bardzo interesująca i potrzebna publikacja, która z całą pewnością będzie nie tylko interesującą lekturą dla młodych ludzi, ale także nieocenionym źródłem potrzebnej wiedzy na temat tego czym jest niepełnosprawność i jak można pomóc swoim kolegom, którzy mierzą się na co dzień z tym problemem – mówi marszałek Władysław Ortyl.

 

ABC Empatii to projekt, który poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw.

 

 

Projekt składa się z książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” napisanej przez Wiktora Czepczyńskiego, Żanetę Kupczyk i Katarzynę Muzykę-Jacheć. Książka jest kontynuacją przygód Zosi i Maksa znanych już dzieciom z „ABC ekonomii…”.Bohaterowie, o rok starsi, jako pierwszoklasiści doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Poznają kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia uczą naszych młodych bohaterów empatii i tolerancji.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Facebook | ABC Empatii