Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Rząd ludzi stoi na tle żółtej karetki

 


 Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Podkarpackie stacje pogotowia, w tym WSPR w Rzeszowie i WSPR w Przemyślu, otrzymały nowy sprzęt medyczny. Dzięki inicjatywie wsparcia ze strony Arabii Saudyjskiej i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) poprzez Ministerstwo Zdrowia, stacje pogotowia uzyskały znaczący zastrzyk środków w postaci nowoczesnego sprzętu medycznego, o łącznej wartości 10 milionów dolarów. Z tej puli skorzystały, także podkarpackie stacje ratownicze. 

 

To dobry dzień dla Podkarpacia. Pracy jest przed nami jeszcze bardzo dużo, ale to ciągłe doposażanie wpływa bardzo pozytywnie i na pracę ratowników, ale przede wszystkim na ratowanie życia mieszkańców naszego województwa – mówił Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego,podczas konferencji prasowej.

 

W Rzeszowie pogotowie otrzyma 2 defibrylatory, 3 urządzenia do kompresji klatki piersiowej oraz 5 respiratorów, zaś w Przemyślu - 1 defibrylator, 3 urządzenia do kompresji klatki piersiowej i 3 respiratory.Obecnie ceny rynkowe tego sprzętu medycznego oscylują wokół wartości około 0,5 miliona złotych dla Rzeszowa i 350 tysięcy złotych dla Przemyśla

 

Jestem przekonana, że ten sprzęt, który dziś przekazujemy z pewnością przyczyni się do tego, że będzie mógł zastąpić ten zużyty, który w wyniku ostatnich wydarzeń był intensywnieużywanya który teraz zostaje zastąpiony nowym o jeszcze lepszych parametrach – mówiła Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki.

 

Wszystkie stacje pogotowia w regionie, w tym Przemyśl, Mielec, Krosno, Sanok i Rzeszów, zostaną wzbogacone o łącznie 22 respiratory, 17 urządzeń do kompresji klatki piersiowej i 9 defibrylatorów. Na samym Podkarpacikwota wsparcia to około 2 mln złotych.

 

Dzisiaj nasz budżet, został wsparty właśnie przy pomocy tego przekazanego sprzętu. Jest to duży zastrzyk, który nam pomaga w codziennej pracy. Jest to także duże wsparcie dla naszych zespołów. W przypadku urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, ten ratownik może również zająć się innymi czynnościami przy pacjentach, którzy potrzebują nagłej pomocy medycznej. Ten sprzęt, który otrzymaliśmy, to najnowocześniejszy sprzęt na świecie, dlatego chylę czoła w kierunku Marszałka, Wojewody i Ministerstwa Zdrowia, za to, że nasze potrzeby są dostrzegane i za to serdecznie dziękuję – mówił Andrzej Kwiatkowski, dyrektor wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie.

 

Wdrożenie nowoczesnego sprzętu medycznego przekazywanego przez Arabię Saudyjską,WHO i Ministerstwo Zdrowia to kolejny krok w rozwoju służb medycznych regionu i zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentów. 

 

Galeria zdjęć: