Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Mężczyzna stoi i przemawia do ludzi przy stołach.

 


Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Leyko

Rzecznik Prasowy UMWP

 

19 urzędników z Ukrainy uczestniczyło w szkoleniu z zakresu funduszy unijnych i implementacji projektów Unii Europejskiej. Zajęcia dla kadry urzędniczej z ukraińskich obwodów zaprzyjaźnionych z Podkarpaciem zorganizował Urząd MarszałkowskiWojewództwa Podkarpackiego.   

 

Urzędnicy z ukraińskich obwodów: lwowskiego, iwano-frankiwskiego, tarnopolskiego, zakarpackiego oraz odeskiego od dwóch dni szkolili się w Hotelu Łańcut. 

 

Był czas gdy Polska również aspirowała do Unii Europejskiej. Pamiętam podobne szkolenia w których sam uczestniczyłem. Były to bardzo cenne doświadczenia. Wiele aspektów było dla nas nowych. Cieszę się, że podobne szkolenie dziś możemy dla państwa zorganizować, pokazać ten cały proces, który jest wymagany przez przepisy unijne – powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

 

Program szkolenia obejmował cztery bloki tematyczne:

  • przygotowanie systemowe i horyzontalne do wykorzystania funduszy na poziomie krajowym, - program regionalny – przygotowanie, negocjacje, wdrażanie.
  • pozyskiwanie dotacji na realizację zadań
  • prezentację wybranych projektów, realizowanych na terenie Województwa Podkarpackiego z wykorzystaniem funduszy UE. 

 

Szkolenie prowadziła Renata Stefaniak, która posiada ponad 15-letnie doświadczenie dydaktyczne jako doradca, trener i wykładowca zagadnień związanych z funduszami UE i zarządzaniem projektami. W środę z uczestnikami szkolenia spotkali się Tomasz Kowal – zastępca Konsula Generalnego RP we Lwowie oraz marszałek Władysław Ortyl.

 

Galeria zdjęć: