Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Mażoretki podczas występu

 


W Sanoku odbył się finał ogólnopolskiej akcji Caritas pn. Tornister Pełen Uśmiechów. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane już po raz 14., natomiast tegorocznymi odbiorcami były dzieci z rodzin polskich, ukraińskich, a także z Litwy i Białorusi.

 

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w kościele farnym w Sanoku, podczas której homilię wygłosił  ks. Edward Kawa - biskup pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej. Następnie w towarzystwie Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej – Avanti, uczestnicy wydarzenia przenieśli się na sanocki rynek, gdzie organizatorzy akcji przekazali najmłodszym z Archidiecezji Przemyskiej ponad 500 wyprawek szkolnych przygotowując ich do szkolnego startu. Odbył się tam również festyn rodzinny z wieloma atrakcjami muzycznymi i sportowo-akrobatycznymi.

 

W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr.

 

Od inauguracji akcji przez lata przekazano ok. 200 tys.  spakowanych w plecaki szkolnych wyprawek, a tylko w tym roku Caritas Polska przygotowała ich 10 tys., z czego 4 tys. trafiło do dzieci ze Wschodu. Akcja ma na celu przygotowanie wyprawki szkolnej dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, tak aby nowy rok szkolny mogły rozpocząć z uśmiechem.

 

Patronat nad całą akcją objął Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, którzy osobiście przygotowali część plecaków z wyprawkami.

 

Galeria zdjęć:

Autor tekstu: Natalia Mierzwa-Sowa

Kancelaria Zarządu UMWP

Źródło zdjęć: Facebook Piotr Pilch