Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Tłum ludzi. Idą ulicą. Trzymają flagi.

 


Autor tekstu: Kamil Dudzik 

Kancelaria Zarządu UMWP

Autor zdjęć: Stanisław Kruczek | Facebook

 

Podczas corocznej „Parady 3 maja” w Chicago znów zagościła flaga Podkarpacia. Stanisław Kruczek członek zarządu wraz z radnymi województwa uczcili dzień konstytucji majowej wspólnie z Polonią amerykańską.

 

3 Maja to dla nas Polaków bardzo ważna data. To dzień, w którym przywróciliśmy sobie suwerenność i wolność. Dzisiaj, dzięki tej wolności, możemy rozwijać nasze miasta i regiony, a także budować naszą przyszłość. Warto o tym pamiętać i pielęgnować to, co nas w historii łączy - powiedział Stanisław Kruczek w swoim wystąpieniu do uczestników parady.

 

Podczas wizyty w Chicago Stanisław Kruczek i radni wojewódzcy mieli także okazję spotkać się z przedstawicielami Polonii amerykańskiej, a także z władzami regionu. Dyskusje dotyczyły między innymi działań na rzecz umacniania współpracy między Polską a Stanami Zjednoczonymi, a także działaniami w regionie Podkarpacia.

 

Wizyta w Chicago i udział w Paradzie Polonii to już tradycja dla województwa podkarpackiego. To dla nas okazja do spotkania Polonii amerykańskiej oraz do pokazania dumy z polskiej historii i kultury. Dziękujemy Polonii amerykańskiej za zaproszenie oraz wspaniałą atmosferę podczas tegorocznej parady – dodał Stanisław Kruczek.

 

Parada, jak co roku, tradycyjnie już przeszła ulicami Columbus i Balbo, a towarzyszył jej bogaty program artystyczny. Obowiązkową częścią parady było podniesienie flagi państwowej, msza święta w intencji Ojczyzny, a także konkursy i bankiet. Nieodłączną częścią wizyty było także spotkanie ze Związkiem Klubów Polskich czy Kongresem Polonii Amerykańskiej, mającym swój oddział w Chicago oraz członkami stowarzyszeń Polonijnych pochodzących właśnie z Podkarpacia.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Facebook | „Parady 3 maja” w Chicago