Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi siedząca przy stole

 


Za pomoc, którą wspólnie kierujemy na Ukrainę, nasi sąsiedzi są bardzo wdzięczni, dziękują za nią i proszą, aby nie ustawać w tych działaniach, gdyż potrzeby nadal są ogromne. Z takim przesłaniem przyjechali do Rzeszowa przedstawiciele obwodu tarnopolskiego. Spotkali się z nimi - marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek.

 

Do urzędu marszałkowskiego przyjechali: Rusłan Kulik – przedstawiciel Tarnopolskiej Rady Regionalnej oraz Taras Sawczuk – szef fundacji z obwodu tarnopolskiego. Oprócz członków zarządu spotkał się z nimi również Marcin Fijołek – zastępca dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego UMWP, który odpowiada za koordynację działań pomocowych dla Ukrainy. Goście dziękowali za dotychczasowe wsparcie, jakie trafiło do obwodu tarnopolskiego od początku wojny, a było to już kilka transportów z różnego rodzaju rzeczami – głównie z żywnością, lekami, kocami, środkami higieny osobistej i medycznej.

 

Podziękowania płyną z różnych stron Ukrainy. Otrzymaliśmy je także od przedstawicieli  samorządu Borysławia – miasta w obwodzie lwowskim – którzy przesłali zdjęcia z rozpakowywania transportu z żywnością, która zostanie wykorzystana między innymi do przygotowywania posiłków w szpitalu, gdzie przebywają ranni ukraińscy żołnierze.  

 

Galeria zdjęć:

Autor tekstu: Monika Konopka

Autor zdjęć: Anna Magda

Biuro Prasowe UMW