Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Na zdjęciu widać cztery osoby siedzące podczas obrad. Siedzący siedzą na tle czterech flag, dwóch Polskich oraz dwóch Unii Europejskiej

 

Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Warszawie w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z samorządowcami w sprawie działań humanitarnych na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wziął w nim udział marszałek Władysław Ortyl.

W spotkaniu z prezydentem uczestniczyli przedstawiciele samorządowych stowarzyszeń. Między innymi Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, w którym marszałek Władysław Ortyl jest wiceprezesem. Obecny był też m.in. Paweł Szefernaker - sekretarz stanu w MSWiA pełnomocnik rządu ds. samorządu terytorialnego, a także marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski – przewodniczący Rady ds. Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP oraz inni samorządowcy z Polski.

Prezydent podkreślił, że z kryzysem nasz kraj radzi sobie bardzo dobrze, także dzięki pracy lokalnych samorządów.

 Uważam, że Polska i my Polacy, jako społeczeństwo zdajemy egzamin, za co bardzo dziękuję całemu społeczeństwu, dziękuję panom, którzy na co dzień z tym problemem sobie radzicie – zaznaczył Andrzej Duda.

Dziękuję bardzo, że udaje nam się poradzić sobie z tym problemem właśnie dzięki państwa pracy, także dzięki przygotowaniu ze strony rządowej, które zostało dobrze przeprowadzone – przekonywał.

Andrzej Duda wskazywał, że rzeczywiście napływ uchodźców z terenów Ukrainy jest ogromny.

Obawiam się, że jesteśmy dopiero na początku tej trudnej drogi, która nas czeka, bo rosyjska inwazja na Ukrainie rozlewa się – mówił.

Relacja ze spotkania na stronie www.prezydent.pl pod linkiem: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/polska-pomaga-ofiarom-rosyjskiej-agresji,49829

Tekst opracowany przez Biuro Prasowe UMWP