Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi pozuje do zdjęcia.

 


 Autor tekstu i zdjęć: Anna Magda

Biuro Prasowe UMWP

 

Grupa dziennikarzy i influencerów z Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii spędza pięć dni wPolsce, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Ich obecność stanowi element kampanii promocyjnej Polski, ukazując polską historię, tradycje, współczesność oraz osiągnięcia Polaków, szczególnie w kontekście zbliżającej się beatyfikacji Rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi. Częścią pobytu jest poznanie najpiękniejszych zakątków Podkarpacia. W uroczystej kolacji na Zamku w Krasiczynie z dziennikarzami spotkał się Stanisław Kruczek,  Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

 

Witamy w Polsce, na Podkarpaciu. Cieszę się, że skorzystali państwo z zaproszenia i mamy nadzieję, że zostaną państwo ambasadorami naszego pięknego kraju i regionu, reklamując go na całym świecie - witał dziennikarzy Stanisław Kruczek.

 

Wspomniał on także o pomocy, którą Polacy nieśli Ukraińcom od pierwszych dni ataku Rosji na Ukrainę:

 

W okresie kryzysu uchodźców uciekających z Ukrainy przez wojną, dziękuję wszystkimktórzy pospieszyli z pomocą, zwłaszcza obywatelom Włoch i Portugalii za pomoc, bo mieliście własnych przedstawicieli, którzy przyjeżdżali i pomagali w transporcie Ukraińców do innych krajów – mówił Stanisław Kruczek.

 

W ciągu pięciu dni dziennikarze odwiedzają różne zakątki Polski i województwa. Zwiedzą oni m.in. Synagogę, Zamek Lubomirskich, Kościół w Bliznem, Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz Zamek w Krasiczynie, skansen i Muzeum Ikon w Sanoku.

 

Wizyta dziennikarzy na terenie Podkarpacia stanowi część działań towarzyszących procesowi beatyfikacji Rodziny Ulmów. Samorząd województwa jest aktywnie zaangażowany w organizację wielu wydarzeń, których celem jest ukazanie heroicznej postawy Wiktorii i Józefa Ulmów z Markowej oraz innych polskich rodzin. Nie tylko mieszkańców Markowej, ale także ludzi z różnych regionów Podkarpacia i Polski, którzy z narażeniem własnego życia ratowali swoich żydowskich współbraci.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Facebook | Wizyta dziennikarzy z Europy na Podkarpaciu