Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Tekst: Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy UMWP

zdjęcia: Tomasz Leyko, Waldemar Mazgaj

 

Dziś oddano nowy parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Kierowcy mają do dyspozycji 458 nowych miejsc czyli ponad połowę więcej niż dotychczas. W krótkiej uroczystości oddania nowego parkingu kierowcom, wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

 

Po rozbudowie cały, przylotniskowy parking liczy ponad 1300 miejsc, z czego 750 na strefie długoterminowej, która zostanie wyposażona w elektroniczny system rezerwacyjny. Bez zmian pozostały ceny, które wciąż należą do jednych z najniższych w Polsce.

Nasze lotnisko jest dźwignią rozwoju regionu, dlatego kolejne inwestycje zwiększające komfort pasażerów, jak nowy parking czy zmodernizowana strefa komercyjna bardzo mnie cieszą, bo zachęcają kolejne osoby do odwiedzenia Podkarpacia. To bardzo ważne, aby jakość usług, które są świadczone na lotnisku, były naprawdę na wysokim poziomie. Widzimy nowoczesny parking, ale szereg innych nowoczesnych rozwiązań. To wszystko odpowiada na te potrzeby, które dzisiaj już stoją przed lotniskiem, ale też planom i perspektywom przed którymi stoi Port Lotniczy Jasionka - podkreśla Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, które jest głównym udziałowcem lotniskowej spółki. 

 

Gościem dzisiejszej krótkiej uroczystości był także poseł Krzysztof Sobolewski.

Zarząd lotniska przyjął dobrą strategię, która zakłada, że Rzeszów, Jasionka i lotnisko to będą w przyszłości już nie drzwiami, ale wrotami Podkarpacia na świat. Dzisiaj lotnisko oddaje prawie 500 miejsc parkingowych, które będą służyły mieszkańcom Podkarpacia, sam również z tego lotniska chętnie korzystam. To również kolejne rekordy w liczbie pasażerów. Mam nadzieję że zarząd spółki nie zatrzyma się i niebawem będzie w czołówce polskich lotnisk. – podsumował poseł Krzysztof Sobolewski.

 

O nowej inwestycji mówił także prezes spółki Adam Hamryszczak.

Uruchomienie nowych miejsc umożliwiających parking długoterminowy to nasza odpowiedź na skokowy wzrost liczby operacji czarterowych. W tym roku w okresie od połowy czerwca do połowy września obsłużyliśmy ponad 400 czarterów, czyli przeszło dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Wydłużył się również okres, w którym touroperatorzy oferują wakacyjne pakiety z wylotem z Rzeszowa, dlatego  inwestycja zwiększająca przestrzeń parkingową stała jednym z naszych priorytetów. Znaczną liczbę miejsc przeznaczymy dla wypożyczalni samochodów, bo zapotrzebowanie na ich usługi stale rośnie ze względu na ważną rolę, jaką pełni obecnie nasze lotnisko na arenie międzynarodowej - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

 

Koszt inwestycji, w całości sfinansowanej ze środków własnych spółki lotniskowej, to ponad 10 milionów złotych. Budowę zrealizowała firma Elektromontaż Rzeszów S.A., zaś system parkingowy obsługuje firma APCOA Parking Polska.

 

Galeria zdjęć