Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Zdjęcie grupowe zawodników.

 


Autor tekstu Aleksandra Gorzelak – Nieduży  

Autor zdjęć Anna Magda 

Biuro prasowe UMWP

 

Choć w tym roku połowa lutego może pogodą konkurować w kwietniem, w regionie nie brakuje miejsc, w których z pewnością „odnajdą się” miłośnicy „białego szaleństwa”. Tak jest chociażby w Wańkowej, gdzie na stokach rywalizowali samorządowcy. A to za sprawą VII już Podkarpackich Mistrzostw Samorządowych w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego - przewodniczącego Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. 

 

Kilkudziesięciu amatorów narciarstwa zjazdowego, zarówno pracowników, jak i szefów stojących na czele samorządów z regionu,konkurowało w walce o pucharytestując swe umiejętności na trasach Wańkowej. Wśród uczestników mistrzostw znalazł się także marszałek Władysław Ortyl, choć oczywiście w duchu fair playszansę walki o ufundowany przez siebie puchar zostawił innym narciarzom. 

 

Cała rywalizacja została zorganizowana w Ośrodku Narciarskim - Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski WańkowaOrganizatorem wydarzenia było Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.  

 

Wszędzie wokół wydaje się, że już wiosna a tu, ze szczytu Magury w Wańkowej  można z przyjemnością spojrzeć i na zimową i na wiosenną scenerię. I poszusować z przyjemnością. Trzymam za wszystkich Państwa kciuki – mówił marszałek Władysław Ortyl w czasie uroczystego otwarcia zawodów. 

 

Witam Państwa bardzo serdecznie w Wańkowej, niewielkiej gminie Olszanica, w której jeszcze kilka lat temu turystyka nie istniała. A dziś już po raz drugi organizujemy tu zawody narciarskie dla samorządowców – podkreślał wójt gminy Olszanica Krzysztof Zapała. 

 

Zawody zorganizowano zgodnie z regułami Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Urząd marszałkowski reprezentowali: Elżbieta Bieszczad – Foremny, Małgorzata Chmiel oraz Marcin Wójcik. 

 

Do pokonania by kilkusetmetrowa trasa do pokonania slalomem. Wszyscy uczestnicy zmagań zgodnie podkreślali, że zawody były doskonałą okazją do promowania atrakcyjnego dla narciarzy miejsca oraz samorządowej integracji

 

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Magdalena Wierzbicka-Bąkurzędu gminy Cisna, druga była Joanna Przybyłowicz z urzędu miasta w Krośnie, trzecie Alicja Wosik -Majewska z Biura Programu InterregPolska  Ukraina

 

W kategorii mężczyzn triumfował Andrzej Fejdasz z powiatu brzozowskiego, drugie miejsce zajął Wojciech Ochotnicki z urzędu miasta z Krosna, a trzecie Bartłomiej Wróbel z Cisnej.   

 

W kategorii samorządowych „szefów” pierwsze miejsce zajął Tomasz Garncarski wicestarosta strzyżowski, drugi był Radosław Kuna - radny gminy Olszanica a trzeci Andrzej Chmura -radny Cisnej. 

 

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli samorządowcy z gminy Olszanica, tuż za nimi byli koledzy z urzędu miasta z Krosna, na podium uplasował się także team z Cisnej. 

 

Najlepszych narciarzy uhonorowano pucharami, medalami oraz dyplomami. Wręczyli je wspólnie marszałek Władysław Ortyl oraz wójt Olszanicy Krzysztof Zapała. Były także nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla wszystkich uczestników sportowych zmagań.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Zawody w Wańkowej