Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik
 Kancelaria Zarządu UMWP

 

Dziś w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala 64. Plebiscytu Sportowego Nowin. Nagrodzeni zostali najlepsi i najpopularniejsi sportowcy z Podkarpacia.

 

Nagrody wręczali redaktorzy nowin wraz z legendami sportu Markiem Karbarzem i Janem Domarskim. Oprócz najlepszej dziesiątki nagrody otrzymała, także  najlepsza drużyna, trener i talent roku 2023.

 

Gala pokazuje nam to co jest piękne, to co widzimy na ekranach, ale rzeczywistość dla was sportowców jest dużo cięższa. Wszystkim sportowcom, działaczom, trenerom życzę przede wszystkim wytrwałości i sukcesów – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa.

 

Statuetki zwycięzcom wręczali wojewoda Teresa Kubas-Hul, przedstawicie samorządu m. in.: przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz, Ewa Draus wicemarszałek podkarpacki, Stanisław Kruczek członek zarządu województwa oraz Jerzy Cypryś wiceprzewodniczący sejmiku.

 

Bardzo chciałabym pogratulować i podziękować nowinom za zorganizowanie dzisiejszego wydarzenia, gdyż ono promuje sport, zarówno amatorski jak i zawodowy. Gratulacje należą się przede wszystkim naszym sportowcom, którzy odnoszą liczne sukcesy nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale także i na całym świecie  – podziękowała Ewa Draus wicemarszałek podkarpacki.

 

A oto najlepsza dziesiątka sportowców Podkarpacia 2023 roku:

1. Łukasz Różański (boks, Stal Rzeszów)

2. Paweł Zatorski (siatkówka, Asseco Resovia)

3. Katarzyna Wenerska (siatkówka, PGE Rysice Rzeszów)

4. Albert Komański (lekkoatletyka, Resovia)

5. Maciej Domański (piłka nożna, PGE Stal Mielec)

6. Adam Kemp (koszykówka, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut)

7. Ann Kalandadze (siatkówka, PGE Rysice Rzeszów)

8. Sylwia Matuszczyk (piłka ręczna, Handball JKS Jarosław)

9. Agnieszka Sajdutka (karate, Akademia Sportu Chikara)

10. Marcin Nowak (żużel, Texom Stal Rzeszów)

 

W kategoriach specjalnych nagrodzeni zostali: Janusz Mazur – trener roku, Asseco Resovia – drużyna roku i Szymon Łyczko – talent roku 2023.

 

Sport zmienił się na przestrzeni lat. Zmienił się w różnych płaszczyznach. Urosło wiele dyscyplin, których dawniej nie było, niektóre z nich stały się dyscyplinami olimpijskimi. My jeżeli chodzi o samorząd staramy się pomagać temu podkarpackiemu sportowi. Cieszy nas każdy sukces, bez wyjątku, ale szczególnie osiągnięcia tych młodych ludzi, którzy rozsławiają nasze województwo, a ten właśnie plebiscyt pozwala na to, żeby wam za to podziękować – powiedział Jerzy Borcz przewodniczący podkarpackiego sejmiku. 

 

Konkurs plebiscytu polegał na wstępnej nominacji do różnych kategorii. Następnie laureaci zostali wybrani osobno w kategoriach powiatach. Później awansowali do wojewódzkiego etapu. Teraz trzech laureatów z województw w każdej kategorii będzie rywalizować w ostatnim etapie - ogólnopolskim finale. Zwycięzcy ogólnopolskiego finału plebiscytu w kategorii zdobędą główne tytuły i dodatkowe nagrody finansowe. Zostaną one wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu, która odbędzie się w Warszawie. Zostaną na nią zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa.

 

Galeria zdjęć:

 

Pełna galeria zdjęć: Podkarpackie- serwis samorządu Województwa