Samorząd Województwa Podkarpackiego

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego

Ewa Draus

adres: aleja Cieplińskiego 4, pok. 133, 35-010 Rzeszów
telefon: 17 850 17 64, fax: 17 860 67 41
email: e.draus@podkarpackie.pl

  

  

Na zdjęciu elegancka kobieta, siedząca za biurkiem. Kobieta ubrana jest w białą bluzkę oraz żakiet w kolorze bordowym. Na blacie biurka, po jej prawej stronie stoi lampa biurowa. Kobieta siedzi na czarnym eleganckim fotel. Za jej plecami widać fragment żaluzji oraz kwiat doniczkowy. Zdjęcie wykonane w przestrzeni biurowej.

 


Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Już po raz trzeci uzyskała mandat Radnej Województwa Podkarpackiego.

 

Posiada wyższe wykształcenie z zakresu socjologii i ekonomii. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Instytutu Nauk Społecznych i Ekonomicznych przy Instytucie Katolickim w Paryżu. We Francji ukończyła także Wyższą Szkołę Handlową w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami międzynarodowymi.

 

Jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Politologii. Doświadczenie w administracji publicznej zdobywała pełniąc m.in. funkcję Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w latach 2000-2003 i Wojewody Podkarpackiego w latach 2005-2007. Od lat działa  społecznie w organizacjach pozarządowych, współtworzyła stowarzyszenia działające na rzecz rozwoju powiatu kolbuszowskiego.

 

Ewa Draus od 2010 roku jest Radną Województwa Podkarpackiego. Była Przewodniczącą Komisji Rozwoju Regionalnego. W latach 2013-2014 pełniła także funkcję Wiceprzewodniczącej Sejmiku WP. Od 2000 roku aktywnie uczestniczyła w opracowaniu wszystkich strategii województwa podkarpackiego. Angażowała się również w przygotowanie programów wojewódzkich wykorzystując swoją wiedzę z zakresu polityki europejskiej i krajowej.

 

Pani wicemarszałek pasjonuje się i promuje kulturę ludową. Uwielbia lokalne smaki muzyczne, kulinarne i kulturalne.