Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Tłum ludzi na schodach. Pozują do zdjęcia.

 


 Autor tekstu Aleksandra Gorzelak –Nieduży 

Autor zdjęć Anna Magda

Biuro prasowe UMWP  

 

Prezydent RP Andrzeja Duda, za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, przyznał urzędnikom, pracującym na rzecz Samorządu Województwa Podkarpackiego złote i srebrne Medale za Długoletnią Służbę.

 

Dziękuję za Państwa profesjonalizm, wysiłki, wiedzę oraz doświadczenie, które przez lata z sukcesem służyły kreowaniu fundamentów rozwoju naszej regionalnej Małej Ojczyzny – mówił marszałek Władysław Ortyl, w czasie uroczystości wręczania wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w siedzibie urzędu marszałkowskiego, a dokonała jej I Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, której  towarzyszyli przy tym marszałek Władysław Ortyl, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz oraz członek zarządu Stanisław Kruczek.  

 

O przyznanie medali wystąpił do prezydenta marszałek Władysław Ortyl. Decyzją Głowy Państwa dziewiętnastu urzędników samorządowych otrzymało złote a dwudziestu pięciu srebrne medale. 

 

Cieszę się, że mogę dziś gratulować Państwu. Nieprzypadkowo spotykamy się zaledwie dwa dni po kolejnej, 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi przodkowie, by odzyskać Ojczyznę, musieli walczyć o jej wolność i niepodległość. Z bronią w rękach musieli pokazać, jak cenną sprawą jest dla nich Rzeczpospolita. My dziś mamy długopisy i komputery a do tego otwarte głowy, pełne planów i pomysłów. Dziś, nasz stosunek do Ojczyzny oraz patriotyzm możemy pokazać inaczej, po prostu pracując na rzecz wspólnego dobra, na rzecz rozwoju naszych społeczności i regionów, a tym samym na rzecz tworzenia  naszej przyszłości– mówił marszałek Władysław Ortyl dziękując urzędnikom za lata pracy na rzecz samorządu województwa i jego mieszkańców

 

Tuż po uroczystym wręczeniu odznaczeń, w swym wystąpieniu wicewojewoda Jolanta Sawicka podkreślała wagę i znaczenie medalu, który przyznaje Prezydent RP, a jednocześnie dziękowała urzędnikom. 

 

Dziękuję za Państwa zaangażowanie, za oddaną służbę na rzecz samorządu województwa oraz mieszkańców Podkarpacia. Wielokrotnie swoją pracą ukazali Państwo, że można na was polegać, nie tylko jako na urzędnikach, ale także w czasie tak trudnym, jakim była pandemia, czy tuż po tym, kiedy rozpoczęła się wojna na Ukrainie. Sama miałam okazję obserwować państwa zaangażowanie i pracę, chociażby w punktach recepcyjnych w Przemyślu iRzeszowie, w akcjach przygotowywania pomocy dla naszych sąsiadów. W swojej pracy wielokrotnie udowadniali Państwo, że regionalna wspólnota może polegać na Państwa profesjonalizmie, doświadczeniu i empatii – mówiła wicewojewoda Jolanta Sawicka,gratulując i dziękując. 

 

Jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb jest potrzeba afirmacji i bycia docenionymi. Te medale świadczą o tym, że Państwa praca i jej efekty zostają docenione. Z wieloma z Państwa znamy się od początku istnienia samorządu województwa , wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy jak będzie on funkcjonował, nie mieliśmy pięknej siedziby, ale za to mieliśmy wiele znaków zapytania. Dziś mogę powiedzieć, że to Państwa praca sprawia, że uchwały, które uchwala sejmik stają się realnym działaniem, zmieniają naszą rzeczywistość – gratulował i dziękował pracownikom przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz. 

 

W imieniu odznaczonych głos zabrała Barbara Pelczar-Białek, dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu UMWP.  

 

Te medale odbieramy jako nobilitację naszej pracy i naszego zaangażowania w sprawy Samorządu Województwa Podkarpackiego. Dziękujemy za docenianie naszych wysiłków, z pewnością nie będziemy w nich ustawać – powiedziała Barbara Pelczar – Białek.

 

Galeria zdjęć: