Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Policjanci trzymają sztandar

 


 Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarzadu UMWP

 

W Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, nowi funkcjonariusze złożyli 13 września rotę ślubowania. Odbierając legitymacje z rąk inspektora Dariusza Matusiaka, wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą. Teraz przed nimi kilkumiesięczny kurs podstawowy, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek i tam rozpoczną służbę.

 

My, mieszkańcy Podkarpacia, jesteśmy dumni z naszej podkarpackiej policji. Jesteście zawsze na pierwszejlinii frontu walki z przestępcami, ale też i z zagrożeniami, które nas w ostatnim czasie tak licznie spotykały. Serdecznie pozdrawiam w imieniu całego zarządu województwa podkarpackiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem wszystkich nowych policjantów, dziękując także rodzinom i rodzicom za Wasze wychowanie i pełne oddanie – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa

 

Policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk insp. Dariusza Matusiaka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Gratulacje i życzenia przekazaliim Ewa Leniartwojewoda podkarpackiiStanisław Kruczekczłonek zarządu województwa podkarpackiego.

 

Drodzy policjanci, jestem przekonana, że ten szczególny moment złożenia ślubowania na długo pozostanie w pamięci Waszej i Waszych najbliższych. Ale przede wszystkim pragnę bardzo podziękować za decyzje wstąpienia w szeregi Polskiej Policji, formacji, która o bezpieczeństwo wewnętrzne obywateli i państwa polskiego dba od ponad stu lat – powiedziała Ewa Leniart wojewoda podkarpacki. 

 

Nowi funkcjonariusze przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny.  Aby zostać policjantami musieli spełnić wysokie wymagania, jakie stawia się przed kandydatami. Potwierdzili, że mają sporą wiedzę i umiejętności.Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji, gdzie odbędą szkolenie podstawowe, potem czeka ich proces adaptacji zawodowej. Po przeszkoleniu zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz  komend miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.

 

Galeria zdjęć: