Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

 

W miejscowości Sędziszów Małopolski oficjalnie rozpoczęła się budowa pierwszego bloku mieszkalnego na obszarze Podkarpacia w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Oddanie budynku do użytkowania planowane jest na II kw. 2025 r.

 

W wydarzeniu brali udział m. in.: Poseł na Sejm RP Krzysztof Sobolewski, Senator RP Zdzisław Pupa oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, a także Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek. Obecny był burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć. Na Podkarpacie przyjechał również prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban, któremu towarzyszył prezes SIM Podkarpacie Krzysztof Mazur. Po podpisaniu aktu erekcyjnego, symboliczne został też wmurowany kamień węgielny pod blok mieszkalny przy ul. Wspólnej.

Te mieszkania są przeznaczone dla osób i rodzin, które nie posiadają swoich własnych mieszkań, przy jednoczesnym braku zdolności kredytowej na zakup nieruchomości, ale posiadają środki na regularne opłacanie czynszu. Już niedługo młode podkarpackie rodziny będą mieć szanse skorzystać z takiej oferty – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa.

 

Poseł Krzysztof Sobolewski podkreślał rolę współpracy między różnymi szczeblami administracji publicznej. Zaznaczył, że bez wspólnej inicjatywy rządu i samorządów, realizacje takie jak ta, nie miałby szans powodzenia.

 

Kompleks o siedmiu kondygnacjach będzie składał się z 42 mieszkań, o powierzchniach około  40 m2, 60 m2 i 70 m2, z czego każdy lokal posiadał będzie własną komórkę lokatorską. Parking będzie zlokalizowany przy inwestycji na istniejącej infrastrukturze, przy boisku sportowym „Orlik”. Kolejny etap zakłada realizację następnych budynków, w których mieszkania znajdzie 126 rodzin. Wybudowane mieszkania zostaną przekazane gotowe do zamieszkania. To oznacza, że przyszli mieszkańcy nie będą musieli martwić się o prace wykończeniowe.

Dzięki tej inicjatywie, takie miasta jak Sędziszów Małopolski zyskują możliwość zaspokojenia podstawowej potrzeby młodych ludzi - mówiła wojewoda Ewa Leniart, zaznaczając także, że SIM odpowiada na zapotrzebowania ludzi młodych, dla których zakup mieszkania może stanowić wyzwanie.

 

SIM Podkarpacie to spółka stworzona przez siedem gmin: Boguchwałę, Dynów, Jarosław, Leżajsk, Miejsce Piastowe, Nową Sarzynę i Sędziszów Małopolski, we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, znana jako SIM, to organizacja realizująca projekty mieszkaniowe na wynajem z przystępnym czynszem, przy jednoczesnej możliwości przekształcenia wynajmu we własność w przyszłości.

 

Galeria zdjęć: