Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


Marszałek Władysław Ortyl wziął udział w uroczystym wręczeniu medali i odznaczeń dla policjantów oraz pracowników cywilnych policji. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Odznaczenia i medale otrzymało 31 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji z całego Podkarpacia. 18 osób odebrało złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę przyznane przez Prezydenta RP. A 13 osób otrzymało srebrne i brązowe odznaki resortowe „Zasłużony Policjant”.

W imieniu Samorządu Województwa Podkarpackiego marszałek Władysław Ortyl pogratulował wszystkim odznaczonym i uhonorowanym medalami funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym policji. Złożył również podziękowania za ich codzienną pracę:

 

Mamy świadomość, że wasze postawy, wasza służba wymaga wielkiego poświęcenia, także czasu kosztem rodzin, stąd też bardzo proszę, aby te podziękowania i gratulacje przekazać również waszym najbliższym. Życzę bezpiecznej służby. Wiem, że ten spokój, którym cieszymy się na Podkarpaciu, to bezpieczeństwo, że to nie  dzieje się samo, jest to zasługa waszych postaw, codziennej pracy i interwencji – mówił marszałek Ortyl.

 

Gratulacje wyróżnionym funkcjonariuszom złożył również  Dariusz Matusiak – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Tekst: Monika Konopka
Biuro Prasowe UMWP
Zdjęcia: Radosław Wiatr