Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik
 Kancelaria Zarządu UMWP

 

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie odbył się finał Wojewódzkich Eliminacji do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku".

 

W tej sali widzę najlepszych policjantów z całego Podkarpacia z czego jestem niezmienne dumny. Dzięki Wam możemy spokojnie spać, bo wiemy, że nasz dzielnicowy czuwa. W imieniu zarządu województwa serdecznie dziękuje za waszą oddaną służbę. – złożył podziękowania Stanisław Kruczek członek zarządu województwa.

 

W zmaganiach wzięło udział 42 dzielnicowych oraz 22 kierowników policyjnych. Funkcjonariusze musieli zmierzyć się z  testem wiedzy policyjnej i wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań.

 

Pragnę przede wszystkim państwu serdecznie pogratulować, bo to że znaleźliście się już na eliminacjach wojewódzkich, świadczy o tym że jesteście najlepsi wśród swoich komend macierzystych – mówił Radosław Wiatr wicewojewoda podkarpacki.

 

Puchary i dyplomy wręczyli zwycięzcom Radosław Wiatr wicewojewoda, Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego oraz Jerzy Borcz przewodniczący sejmiku podkarpackiego. Najlepszym dzielnicowym w garnizonie podkarpackim w roku 2023 został st. asp. Daniel Grzanka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. 

 

Nasze województwo jest tym województwem, które dzięki państwa pracy wydaje się obywatelom tego województwa, czyli naszym mieszkańcom, najbezpieczniejszym regionem w skali całego kraju – podkreślił rolę działania policji Jerzy Borcz przewodniczący sejmiku podkarpackiego. 

 

Dzielnicowi realizują swoje zadania na poziomie lokalnym i pełnią służbę w podstawowych jednostkach organizacyjnych Policji, którymi są komendy powiatowe/miejskie/rejonowe Policji oraz komisariaty Policji. Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

 

Galeria zdjęć: