Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi na scenie

 


Autor tekstu: Monika Konopka

Autor zdjęć: Tadeusz Poźniak

 

Znamy finalistów drugiej edycji konkursu Carpathian Startup Fest. Nagrody zwycięzcom wręczył podczas uroczystej gali wicemarszałek Piotr Pilch. Dwudniowe wydarzenie zgromadziło setki osób, które w Rzeszowie rozmawiały o innowacjach, dzieliły się pomysłami na biznes oraz informacjami, jak go z sukcesem prowadzić.

 

CSF22 to festiwal innowacyjnych pomysłów na biznes. To także dwa dni debat, prelekcji, konferencji, spotkań oraz biznesowych rozmów o gospodarce i szeroko rozumianych innowacjach. Pomysł zrodził się w Rzeszowskiej Agencja Rozwoju Regionalnego, która wraz z partnerami – wśród których jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego – postanowiła stworzyć miejsce prezentacji dla osób, które mają pomysł na innowacyjny biznes i szukają wsparcia inwestorów oraz instytucji otoczenia biznesu. I tak właśnie było podczas dwóch festiwalowych dni – 13 i14 października.

 

Podczas drugiej edycji wydarzenia na festiwalowych scenach podczas tzw. Demo Day, zaprezentowały się młode, innowacyjne firmy. Była to okazja do znalezienia inwestora a jednocześnie szansa na wygranie cennych nagród w festiwalowym konkursie. Wręczając nagrody, wicemarszałek gratulował zwycięzcom i podkreślał, że cieszy go, iż takie wydarzenie odbywa się w województwie podkarpackim:

 

Samorząd województwa wspiera tego typu przedsięwzięcia, szczególnie jeżeli wpisują się one w nasze inteligentne specjalizacje, wśród których jest między innymi lotnictwo i kosmonautyka, czy jakość życia. Cieszę się, że możemy się tu spotkać, w takim gronie i mówić o tym, co ważne dla naszej gospodarki czyli o innowacjach – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Ostateczna lista laureatów II edycji konkursu Carpathian Startup Fest w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

 

  Kategoria – Najlepszy Startup

Startup III miejsce - Mediprintic sp. z o.o.

Startup II miejsce - Astrotectonic

Startup I miejsce - Visual Tech – Lab Sp. z o.o.

  NAGRODA SPECJALNA Startup

Nagroda InCredibles Sebastiana Kulczyka - Astrotectonic

Nagroda Prefactum - Visual Tech – Lab Sp. z o.o.

Nagroda Innergo Systems - Visual Tech – Lab Sp. z o.o.

  Kategoria – Najlepszy Scaleup

Scaleup III miejsce - Battery Technic Sp. z o.o.

Scaleup II miejsce - Maas Loop Sp. z o.o

Scaleup I miejsce - ParkCash Sp. z o.o.

  NAGRODA SPECJALNA Scaleup

Nagroda Innergo Systems - ParkCash Sp. z o.o.

  Kategoria – Najlepszy pomysł biznesowy

Idea Challange III miejsce - Virtumobi

Idea Challange II miejsce - GROW

Idea Challange I miejsce - MoVA

  NAGRODA SPECJALNA Idea Challange

Nagroda Innergo Systems - MoVA

  Kategoria – Inteligentne specjalizacje

Informacja i telekomunikacja - Gridal

Jakość życia - MoodMon

 

Mariusz Bednarz - Prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, zapewnia, że jako organizatorzy wydarzenia, będą śledzić postępy młodych firm oraz ich osiągnięcia. Podsumowując zaś festiwal powiedział:

 

Mamy bardzo pozytywny oddźwięk po tym wydarzeniu w środowiskach startupowych w kraju. Wszyscy już czekają na kolejną edycję festiwalu. Cieszę się, że nawet w tak trudnym okresie, naznaczonym wojną i trudnościami gospodarczymi, mogliśmy rozmawiać pozytywnie o przyszłości, o innowacjach i pomysłach na ciekawy biznes. Teraz będziemy śledzić postępy naszych uczestników – mówi Mariusz Bednarz, prezes RARR.

 

Galeria zdjęć: