Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Ludzie na scenie

 


 

Autor tekstu: Mateusz Kurasz

Kancelaria Zarządu UMWP

 

W Sędziszowie Małopolskim rozpoczął działalność nowy zakład produkcyjny Grupy SaarGummi. To pierwszy zakład tej renomowanej firmy motoryzacyjnej zlokalizowany w naszym kraju. W uroczystym otwarciu uczestniczyła wicemarszałek Ewa Draus.

 

Wicemarszałek Ewa Draus złożyła gratulacje kierownictwu Grupy w związku z podjętą decyzją, jednocześnie podkreśliła znaczenie i wartość decyzji podejmowanych przez Grupę SaarGummi, doceniając wysiłki włożone w rozwój przemysłu motoryzacyjnego. Wyraziła również wdzięczność za wybór Sędziszowa Małopolskiego, jako lokalizacji dla produkcji, wskazując na znaczące wyzwania, które firma musiała pokonać, jak: wpływ pandemii oraz napięcia geopolityczne:

 

Serdecznie gratuluję i życzę dalszego rozwoju oraz satysfakcji. Ta inwestycja jest niezwykła i jestem pewna, że umiejscowienie jej w centrum Europy z pewnością przyniesie wiele korzyści. Z całego serca życzę państwu powodzenia – powiedziała wicemarszałek Draus.

 

Wśród obecnych na uroczystości byli również Senator RP Zdzisław Pupa, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć, wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kazimierczak oraz kierownictwo Grupy SaarGummi.

 

Piotr Gąska, prezes dla Europy w Grupie SaarGummi, podkreślił, że firma jest jednym z największych producentów systemów uszczelnień dla przemysłu motoryzacyjnego:

 

Jest to moment pełen dumy dla nas, ponieważ fabryka w Sędziszowie Małopolskim będzie odpowiedzialna za całą produkcję tych niezbędnych elementów – powiedział Piotr Gąska.

 

Grupa SaarGummi produkuje uszczelnienia dla: Grupy Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz, Ford oraz Stellantis. Głównym rynkiem zbytu dla SaarGummi jest Europa.

 

Grupa SaarGummi składa się z trzech segmentów biznesowych: Automotive, Industries i SaarGummi Neo. Firma zatrudnia blisko 6000 pracowników i działa na terenie Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. SaarGummi Automotive jest wiodącym międzynarodowym producentem wysokiej jakości technologicznej uszczelnień karoserii, podczas gdy SaarGummi Industries specjalizuje się w produkcji i sprzedaży zaawansowanych rozwiązań opartych na gumie dla sektora budowlanego na całym świecie. Od 2015 roku dołączyła do nich platforma innowacyjna o nazwie "Ideenschmiede" SaarGummi Neo. Stanowi ona główną przestrzeń, w której gromadzone są nowatorskie podejścia do rozwoju procesów i produktów w ramach całej Grupy SaarGummi, promując tym samym innowacje.

 

Galeria zdjęć: