Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Wypieki w koszyku

 


Autorzy tekstu: Kamil Dudzik, Daniel Kozik
Autor zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Koła Gospodyń Wiejskich z Podkarpacia rywalizowały ze sobą o wejście do finału konkursu Bitwa Regionów. Starcie miało miejsce niedzielę, 4 grudnia w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Wśród uczestników znaleźli się między innymi: Stanisław Kruczek, członek zarządu oraz Jerzy Cypryś, wiceprzewodniczący sejmiku.

 

To już drugi etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”któregoorganizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pierwszy etap konkursu odbywał się w każdy weekend lata w całej Polsce, kiedy podczas Pikniku z „Produktem Polskim”, Koła Gospodyń Wiejskich przygotowywały i prezentowały tradycyjne potrawy regionalne.

 

Zgromadziła nas wspaniała uroczystość, która podsumowuje wiele miesięcy niełatwej pracy Kół Gospodyń Wiejskich dla swoich środowisk. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zauważył Koła Gospodyń Wiejskich, jako ważny element życia wsi. To dzięki środkom finansowym, Panie mogą dziś tak pięknie wyglądać, pięknie śpiewać, mogą poświęcić się młodemu pokoleniu, ucząc je pięknych tradycji swojego regionu – powiedziała podczas otwarcia Alicja ZającSenator RP.

 

Aż siedemnaście podkarpackich Kół Gospodyń Wiejskich dostało się do drugiego etapu, gdzie w Boguchwale musiały dalej walczyć o awans. Jury, któremu zostały zaprezentowane tradycyjne żurki, galarety, pasztety i inne przysmakimiały trudną decyzję wytypowanialaureatów.

 

W imieniu wszystkich parlamentarzystów chciałabym podziękować Państwu tego dorobku,jaki dzisiaj jest pokazany, choć to tylko część tego, co Państwo robicie dla swoich małych środowisk. To nie tylko gotowanie i bitwa regionów, ale cały szereg działań podejmowanych przez cały rok– mówiła Teresa PamułaPoseł na Sejm RP.

 

Chciałbym podziękować wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich za pomoc w każdej sytuacji. Kiedy w lutym wybuchła wojna za wschodnią granicą, stanęłyście Panie na wysokości zadania, bo razem z Caritasem przygotowałyście piętnaście tysięcy kanapek w ciągu jednego dnia dla ludzi pokrzywdzonych wojną – dołączył się do podziękowań Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

 

W wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, w tym: Kazimierz Gołojuch i Piotr Uruski, Posłowie na Sejm RP. Całe wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Galeria zdjęć: