Samorząd Województwa Podkarpackiego

Strategia rozwoju województwa

 
 
 

  

  

Dokumenty do pobrania:

  1. Strategia rozwoju województwa - Podkarpackie 2030 (plik DOCX, rozmiar 7,3 MB)

 


 


W ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027 uruchomiony został fundusz preferencyjnych pożyczek na wsparcie małych przedsiębiorstw z branży turystycznej z sześciu województw Polski Wschodniej. Budżet zarezerwowany na ten cel to ponad 430 mln zł.

Z pożyczek będą mogli skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy działający w branży turystycznej lub okołoturystycznej. Warunkiem otrzymania wsparcia jest ulokowanie inwestycji na terenie Polski Wschodniej, tj. województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego lub regionalnego mazowieckiego (bez Warszawy i 9 otaczających ją powiatów).

Wnioskujący mogą ubiegać się o wparcie w wysokości do 1 mln zł, a maksymalny okres spłaty to 7 lat. Pożyczek będą udzielać partnerzy finansujący wybrani przez BGK w drodze konkurencyjnej procedury, w przypadku w woj. podkarpackiego będzie to Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.fepw.gov.pl/Strony/Aktualnosci/Startuja-pozyczki-na-rozwoj-turystyki-w-Polsce-Wschodniej