Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

zdjęcie z oddali. tłum ludzi stoi w grupie. pozują do zdjęcia

 


Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Tuż po Międzynarodowym Dniu Dziecka, 2 czerwca, odbył się V jubileuszowy Zjazd Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego. Wydarzenie rozpoczęło się mszą, której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba.

 

Proszę Was, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy – te słowa to motto obecnego zjazdu, które przytoczył ks. bp Jan Wątrobą podczas homilii, przypominając zgromadzonym o tradycji i wierze, w której dorastał Karol Wojtyła – Ojciec Święty.

 

Po mszy św. uczestnicy udali się pod pomnik św. Jana Pawła II w Parku Papieskim, gdzie zostały złożone kwiaty m. in. przez: Ewę Leniart – wojewodę podkarpackiego, Stanisława Kruczka – członka zarządu województwa wraz z Jerzym Cyprysiem – wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Krzysztofa Sobolewskiego – Posła RP i Małgorzatę Rauch – podkarpackiego kuratora oświaty.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Podkarpacką Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II, Pełnomocnika Wojewody ds. Rodzin, Zespół Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II i Szkołę Podstawową nr 23 w Rzeszowie oraz pod patronatem honorowym m. in.: Wojewody Podkarpackiego – Ewy Leniart i Marszałka Województwa – Władysława Ortyla.

 

Zjazd był – jak podkreślali uczestnicy -  doskonałą okazją do zacieśnienia więzi między uczniami i nauczycielami, a także do uczczenia spuścizny Jana Pawła II, który do dziś stanowi wzór dla wielu osób na całym świecie. Całość spotkania uświetniły występy artystyczne w wykonaniu Zespół i Pieśni i Tańca „Bandoska”, oraz spektaklami artystycznymi; „U małego Karola” i „Biegnę po aureole”.

 

Galeria zdjęć: