Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi idzie ulicą miasta
Z intencją pokoju na świecie i zakończenia wojny w Ukrainie ruszyli dziś w drogę pielgrzymi z Rzeszowa i okolic, by wspólnie, ze śpiewem na ustach, przebyć drogę na Jasną Górę.
 
Pielgrzymkę uczestnicy rozpoczęli tradycyjnie od wspólnej mszy na Placu Farnym w Rzeszowie, której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Uczestnikom pielgrzymki błogosławieństwa udzielił także biskup Kazimierz Górny.
 
Wyruszające grupy pielgrzymów pożegnali wspólnie marszałek Władysław Ortyl i członek zarządu Stanisław Kruczek. Obecna była także wicewojewoda podkarpacki - Jolanta Sawicka i wiceprezydent miasta Rzeszowa Krystyna Stachowska.
 
Pielgrzymi przejdą prawie 300 kilometrów, by po dziesięciu dniach dotrzeć do Częstochowy i wziąć udział w mszy dziękczynnej za szczęśliwe pielgrzymowanie na wałach jasnogórskiego klasztoru.
 
Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się pod hasłem: Posłani z Maryją. Wraz z pielgrzymką pieszą ruszyła pielgrzymka rowerowa, która po mszy na Placu Farnym, w eskorcie policji także ruszyła w trasę na Jasną Górę.
 

Gaeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Facebook | 45. Rzeszowska pielgrzymka na Jasną Górę

 

Autor tekstu: Mateusz Romankiewicz, Monika Konopka
Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz

Biuro prasowe UMWP