Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Trójka ludzi idzie z darami.

 


 Autor zdjęć i tekstu: Mateusz Kurasz

Kancelaria Zarządu UMWP

 

W  rzeszowskich Ogrodach Bernardyńskich, odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, patronki stolicy Podkarpacia. Eucharystii przewodniczył arcybiskup Józef Michalik. Podczas uroczystości samorząd województwa reprezentowali Wicemarszałek Województwa Ewa Draus, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.

 

Jak co roku odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej zgromadził wielu uczestników, zarówno mieszkańców miasta i okolicjak i parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, którzy wspólnie uczestniczyli w modlitwie, kontemplacji oraz refleksji nad wartościami patriotycznymi.

 

Miłość do Ojczyzny jest największym dowodem patriotyzmu. Wspólna modlitwa w dniu odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej przypomina nam o potrzebie jedności i współpracy,dla dobra naszej Ojczyzny. To właśnie w miłości do Boga i kraju tkwi siła, która napawa nas nadzieją na lepszą przyszłość- mówił w czasie homilii abp Józef Michalik.

 

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej są nie tylko okazją do duchowej kontemplacji, ale także do wzmacniania więzi społecznych i kształtowania postaw patriotycznych. To chwila, w której mieszkańcy Rzeszowa i goście z różnych środowisk mogą wspólnie oddać cześć Matce Bożej i wyrazić swoją miłość do Ojczyzny.

 

Jako dar ołtarza, w imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz całej samorządowej wspólnoty przekazaliśmy ornat mszalny, na którym umieszczony został wizerunek Rodziny Ulmów, których beatyfikację przeżywaliśmy 10 września. Pragniemy w ten symboliczny sposób wprowadzić postaci nowych błogosławionych i historię ich heroicznej postawy w codzienność wspólnoty, której patronuje Matka Boża Rzeszowska - podkreśla wicemarszałek Ewa Draus.

 

Postać Matki Bożej Rzeszowskiej od wieków patronuje mieszkańcom Rzeszowa, a odpust ku jej czci niezmiennie pozostajeważnym wydarzeniem dla mieszkańców parafii, miasta i regionuDuchowy i religijny wymiar tych uroczystości przypomina o fundamentalnych wartościach, takich jak miłość do ojczyzny oraz wiara w siłę modlitwy, które jednoczą i inspirują mieszkańców Podkarpacia do działania dla wspólnego dobra.

 

Galeria zdjęć: