Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Sala ludzi. Na środku stoły. Przed stołami stoi ksiądz.

 


Autor tekstu: Daniel Kozik

Biuro Prasowe UMWP

Autor zdjęć: Małgorzata Prokop

Wydział Katechetyczny Diecezji Rzeszowskiej

 

Wyłoniono laureatów olimpiady o Wielkich Polakach pt. „Słudzy Boży – Rodzina Ulmów”. Udział w olimpiadzie mogli wziąć uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu diecezji rzeszowskiej.

 

Etap szkolny odbył się 13 kwietnia 2023 roku. O tytuł laureata walczyło 22 uczniów. Do pierwszego etapu Olimpiady zgłosiło się 78 uczniów z 10 szkół ponadpodstawowych z liceum i techników z terenu diecezji rzeszowskiej. Natomiast etap diecezjalny Olimpiady odbył się 25 maja w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

 

Laureatami olimpiady zostali: Julia Kowalska z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie (1. Miejsce), Wiktoria Tebin z IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie (2. Miejsce) oraz Zuzanna Zimnicka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie (3. Miejsce).

 

Organizatorem Olimpiady był Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.Wszyscy uczennicy olimpiady i opiekunowie otrzymali dyplomy i nagrodę książkową o Rodzinie Ulmów, natomiast laureaci otrzymali nagrody rzeczowe od Organizatorów oraz pieniężne ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

 

 

Już 13 czerwca 2023 roku w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się konferencja naukowa: „Ci, którzy rozdali życie… Rodzina Ulmów”

 

Konferencja jest skierowana między innymi do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, katechetów oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów księdza dr. Witolda Burdy - postulatora procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów, na temat: „Ku szczytom świętości” oraz dr. Piotra Szopy - Naczelnika Biura Upamiętnień Walk i Męczeństwa – oddział IPN w Rzeszowie na temat: „Historii Rodziny Ulmów”.

 

Organizatorem konferencji jest Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Archidiecezjalnej w Przemyślu i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

 Galeria zdjęć: