Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Afisz wystawy pokonkursowej Podkarpacka Ikonosfera

 


Wystawa fotografii „Podkarpacka Ikonosfera” 2022 rozpoczęła artystyczną podróż. Kolejnym po Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa miejscem prezentacji najlepszych fotografii nadesłanych na konkurs w 2022 r jest Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Wernisaż odbędzie się 5 marca 2023 r. o godz. 18.00, a wystawa potrwa do 14 maja 2023 r.

Celem konkursu „Podkarpacka Ikonosfera” organizowanego przez Województwo Podkarpackie jest popularyzacja wartościowej fotografii, dla której inspiracją jest krajobraz kulturowy Podkarpacia.

Tematem przewodnim konkursu w 2022 r. była szeroko rozumiana kultura techniczna województwa podkarpackiego, eksponująca unikalne cechy tożsamości regionu.

Na konkurs wpłynęło 340 prac nadesłanych przez 43 autorów. Na wystawie w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli oprócz prac nagrodzonych i wyróżnionych zostaną zaprezentowane wybrane przez jury prace innych uczestników konkursu. W sumie na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie 19 autorów: Szymona Muszańskiego, Artura Wysockiego, Kamili Kowalskiej, Katarzyny Zawadzkiej, Artura Barwacza, Damiana Krzanowskiego, Dariusza Delmanowicza, Karoliny Miller, Katarzyny Tereszkiewicz, Katarzyny Warańskiej, Krzysztofa Wojtonia, Marcina Bawieca, Mieczysława Wrońskiego, Niny Zielińskiej-Krudysz, Pawła Fiejdasza, Piotra Lisowskiego, Sebastiana Szostka, Tadeusza Kielara i Tomasza Okoniewskiego.

Autorzy uczestniczący w pierwszej edycji konkursu „Podkarpacka Ikonosfera” zaprezentowali w swoich pracach oryginalne i zróżnicowane podejście do tematu przewodniego. Wielość postaw twórczych i technik fotograficznych wpłynęła na sposób prezentacji podkarpackiej ikonosfery. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że kolejne edycje pozwolą poprzez wyjątkowe medium fotografii ukazać w sposób kompleksowy złożoność i wieloaspektowość regionu.

 

Pokonkursowa wystawa fotografii „Podkarpacka Ikonosfera” 2022
Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli
ul. Hutnicza 17
5.03-14.05.2023
wernisaż 5.03.2023, godz. 18.00

Paweł Kraus
Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego
UMWP w Rzeszowie