Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 

UNLOCK Logo

 

W dniu 20 czerwca 2023r. przedstawiciele Województwa Podkarpackiego oraz kluczowi interesariusze projektu, reprezentowani przez przedstawicieli Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Stowarzyszenia Podkarpackiej Doliny Wodor

owej oraz  ML System S.A. wzięli udział w pierwszym spotkaniu partnerów projektu UNLOCK.

Oficjalne otwarcie projektu (kick-off meeting) odbyło się w miejscowości Groningen (Niderlandy). Uczestnikami wydarzenia byli przedstawiciele partnerów projektu min. z: Włoch, Portugalii oraz Szwecji. Zaproszeni przez organizatora wydarzenia - Hanze University of Applied Sciences - goście wystąpili z wykładami, których tematyka dotyczyła przedsięwzięć, które osiągnęły sukces związany z pierwszą Europejską Doliną Wodoru. Ponadto omówiono rozwój regionalnych i europejskich dolin wodorowych, rolę małych i średnich przedsiębiorstw w regionalnej gospodarce oraz znaczenie symbiozy przemysłowej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ostatni z prelegentów omówił zaangażowanie i rolę Centrum Technologii i Innowacji DNV w ekosystemie innowacji zielonego wodoru, które prowadzone jest przez Uniwersytet w Groningen oraz wkład w rozwój regionalnej gospodarki opartej na wodorze.

W interaktywnych częściach sesji uczestnicy spotkania, mieli możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów jak również dyskusji na temat przedstawionych rozwiązań i przykładów dobrych praktyk w zakresie pobudzania udziału MŚP w łańcuchu wartości zielonego wodoru, tj. od powstania do wykorzystania nośnika energii jakim jest wodór powstały z odnawialnych źródeł energii.

Następnie zaproszono uczestników do obejrzenia ekosystemu innowacji związanych z zielonym wodorem prowadzonego przez Uniwersytet Hanze of Applied Sciences. Zaprezentowano Centrum Wiedzy na temat Energii, Centrum Transformacji Energii (EnTranCe), a także obiekty takie jak Energy Barn, BuildinG i ZAP.

Na zakończenie spotkania dokonano podsumowania kick-off meeting, w trakcie którego uczestnicy projektu mieli okazję swobodnie rozmawiać i nawiązywać nowe kontakty zarówno między sobą, jak i z gośćmi wykładowcami.

 

Wykład Johana Knijp - Szefa sekcji i menadżera zakładu DNV Technology Centre / DNV Hydrogen Innovation Centre Groningen

Grupowe zdjęcie uczestników kick-off meeting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwiedzanie instalacji związanych z zielonym wodorem prowadzonych przez Uniwersytet Hanze of Applied Sciences.

Zwiedzanie instalacji związanych z zielonym wodorem prowadzonych przez Uniwersytet Hanze of Applied Sciences.