Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Rząd ludzi na scenie.

 


Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Leyko 

Rzecznik Prasowy UMWP

 

W G2A Arena w Jasionce odbyła się uroczysta gala, która była zwieńczeniem 21. edycji konkursu “Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz targów “Smaczne bo Podkarpackie". Organizatorem wydarzenia jest Centrum Promocji Biznesu.

 

Celem konkursu jest wyłonienie grupy najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm z Podkarpacia, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych. To również promowanie rozwoju gospodarczego województwa poprzez prezentację firm o najbardziej pożądanym wizerunku gospodarczym. W części wystawienniczej odbyły się z kolei targi „Smaczne, bo Podkarpackie”. Podczas gali wystawcom wręczono specjalne certyfikaty dla produktów żywnościowych, które wytwarzają. 24 firmy zgłosiły aż 27 produktów, które zostały pozytywnie zweryfikowane przez kapitułę konkursu. Wśród gości, obok marszałka znalazła się również wicewojewoda Jolanta Sawicka. Gospodarzem był Paweł Zając, prezes Centrum Promocji Biznesu.

 

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Warto swoje produkty pokazywać, swoje firmy promować w skali województwa i kraju. Życzę dalszego dynamicznego rozwoju. Dziś jest też okazja, żeby podziękować za wszystkie działania prospołeczne, które państwo wspierają. To istotne, żeby biznes pokazywał swoją stronę społeczną. Dziękuję za pomoc, którą państwa firmy udzielały uchodźcom. Wspólnie ze społeczeństwem, organizacjami pozarządowymi zdaliśmy trudny egzamin - powiedział marszałek.

 

Sporą dawkę humoru uczestnikom gali zaaplikował mim Ireneusz Krosny. Był też element charytatywny. Licytowano przedmioty, które miały wspomóc akcję na rzecz podopiecznych Fundacji Przyjazna Polska. Celem głównym fundacji jest pomoc dzieciom i młodzieży w likwidacji barier finansowych. Wśród licytowanych przedmiotów znalazł się srebrny herb województwa podkarpackiego przekazany przez marszałka województwa Władysława Ortyla. 

 

Galeria zdjęć: