Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi na scenie.

 


Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Leyko

Rzecznik Prasowy UMWP

 

„Bezpieczeństwo Energetyczne - filary i perspektywy rozwoju” – pod takim hasłem już po raz VIII Politechnika Rzeszowska zorganizowała specjalną konferencję naukową. W uroczystym otwarciu wziął udział marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek.

 

Wśród gości nie zabrakło również Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, wojewody Ewy Leniart, prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. Gospodarzem konferencji był rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik, a jej glównym organizatorem dr hab. Mariusz Ruszel, prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza.

 

To niezwykle ważna konferencja, szczególnie w tej trudnej sytuacji międzynarodowej w jakiej znajdujemy się juz od półtora roku. Bezpieczeństwo energetyczne jest w tym momencie szczególną kwestią wymagającą uwagi. Dlatego szczególnie podkreślam, że to w naszym województwie powstała Podkarpacka Dolina Wodorowa, jako jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w kraju  - mówił marszałek Władysław Ortyl.

 

Organizatorzy konferencji tradycyjnie przyznają nagrody im. Ignacego Łukasiewicza w kategorii bezpieczeństwo energetyczne. Tym razem kapituła postanowiła, że przyzna dwie. Jedną z nich otrzymał Volodymyr Kudrytskyi, prezes Ukraińskiej Narodowej Spółki Energetycznej. Druga nagroda przypadła Tomaszowi Sikorskiemu, prezesowi Polskich Sieci Elektroenergetycznych PSE.

 

 

Podczas inauguracji konferencji zaprezentowano również film przedstawiający nowe laboratorium wodorowe Politechniki Rzeszowskiej. Było to jednocześnie jego symboliczne otwarcie.

 

Konferencja zakończy się jutro. Przez dwa dni Politechnika Rzeszowska będzie miejscem paneli, dyskusji i debat o szeroko rozumianym bezpieczeństwie energetycznym z udziałem ekspertów, naukowców, przedsiębiorców i samorządowców. 

 

Galeria zdjęc: