Zaproszenie na konferencję „ESG – czy pomaganie się opłaca?”
- Krzysztof Witek
Województwo Podkarpackie, Fundacja na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL oraz Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zapraszają na konferencję „ESG – czy pomaganie się opłaca?” kierowaną do przedsiębiorców i poświęconą czynnikom, na podstawie których tworzone są pozafinansowe oceny przedsiębiorstw. Już 7 listopada br. (czwartek) w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie spotkamy się z praktykami i ekspertami ESG.
Opublikowana w 2022 r. dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) dotycząca sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (tzw. dyrektywa CSRD) nakłada wymóg raportowania zagadnień i danych w obszarach ESG (E – środowiskowym, S – społecznym, G – ładu korporacyjnego). Celem dyrektywy jest zapewnienie istotności, porównywalności i wiarygodności publikowanych informacji niefinansowych. Znacząco rozszerzony został zakres jednostek objętych obowiązkiem raportowania informacji na temat zrównoważonego rozwoju. Idea ESG zakłada, że firmy powinny troszczyć się nie tylko o swój interes ekonomiczny, ale także wpływać pozytywnie na obszary związane z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym. Wymienione czynniki to kluczowe kryteria, które zgodnie z nie tylko coraz bardziej nasilającymi się trendami widocznymi w działaniach prawodawczych, jak i presji wywieranej przez inwestorów, kredytodawców, ale także coraz bardziej świadomych pracowników i konsumentów, zmuszają firmy do zmiany sposobu myślenia i działania w kierunku odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju.
Podczas konferencji eksperci i praktycy zgłębią temat wdrażania zasad ESG oraz korzyści płynących z działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Przekażą unikalną wiedzę o aspektach prawno-finansowych i przedstawią praktyczne wnioski z pierwszych wdrożeń ESG w Polsce. Mając na uwadze rosnącą absencję chorobową pracowników z powodu problemów zdrowia psychicznego, która w skali kraju sięga już 11% ogólnej absencji, prelekcje i dyskusje poruszą również tematykę zdrowia psychicznego w kontekście społecznym i organizacyjnym, roli, praw i obowiązków pracodawcy.
Kogo będzie dotyczyć obowiązek raportowania i od kiedy zacznie obowiązywać? Jak się do tego przygotować i jak realizować ESG? Czy raportowanie ESG uwzględnia zdrowie psychiczne pracowników? Jak pomaganie może budować wartość firmy? Komu pomagać? Jak robić to legalnie i opłacalnie? Na te i inne trudne pytania znajdziemy odpowiedź podczas wydarzenia.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej informacji, w tym program wydarzenia i informacje o prelegentach: https://www.fundacjaprofil.pl/konferencja-esg-czy-pomaganie-sie-oplaca_ii-edycja/
Serdecznie zapraszamy Państwa do REJESTRACJI: https://app.evenea.pl/event/esg2024/index/index
Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w dyskusji o przyszłości odpowiedzialnego biznesu.