Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Dzieci w kółeczku siedzą na ziemi w kółku.

 


Profilaktyka ponad wszystko – podkreśla marszałek Władysław Ortyl, mówiąc o akcji przeprowadzonej w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie.

Wczoraj młodzi ludzie  - dzieci i młodzież – mogli skorzystać z pogłębionych badań profilaktycznych, zorganizowanych wspólnie przez WZS i Rzeszowski Oddział Fundacji Mam Marzenie. Te badania to część cyklicznej akcji ogólnopolskiej, która jest spełnieniem wyrażonego przed kilku laty marzenia Krystiana, chorującego na białaczkę. Ten podopieczny krakowskiego oddziału fundacji Mam Marzenie pragnął, aby dzieci nie musiały cierpieć tak jak on, korzystając z badań profilaktycznych, które pozwalają na wykrycie niepokojących objawów na wczesnym etapie.

Badania w Rzeszowie odbyły się w ramach akcji Ogólnopolski Dzień Marzeń 2022, jako spełnienie marzenia jednego z Marzycieli fundacji Mam Marzenie.

Krystian pragnął, aby badania profilaktyczne obejmowały jak najliczniejszą grupę dzieci, aby żadne więcej dziecko nie musiało cierpieć tak jak on. Staramy się, by to było możliwe w jak największym zakresie – mówi Józefa Misiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie. 

W tegorocznej akcji wzięli udział podopieczni Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Rzeszowie oraz innych placówek. Po pogłębionych badaniach krwi na dzielne dzieciaki czekało śniadanie i super zabawa z wolontariuszami.

Galeria zdjęć:

Autor tekstu Aleksandra Gorzelak – Nieduży

Biuro Prasowe UMWP

Źródło zdjęć: Facebook/Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie