Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Mężczyzna przy mikrofonie. Za nim baner z napisem.

 


 Autor tekstu i zdjęć: Arkadiusz Magda

Kancelria Zarządu UMWP

 

W Górnie odbył się Jubileusz 75-lecia Szpitala Chorób Płuc i Opieki Długoterminowej im. św. Jana Pawła II. W uroczystości udział wzięli licznie zaproszeni goście: biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej Edward Białogłowski, Poseł na Sejm RP Ewa Leniart, Senator RP Józef Jodłowski, starosta rzeszowski Krzysztof Jarosz, przedstawiciele środowisk medycznych, kierownictwo wraz z pracownikami Szpitala w Górnie oraz samorządowcy z powiatu rzeszowskiego. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg.

 

Na wstępie głos zabrał dyrektor Szpitala w Górnie, Grzegorz Hydzik, który powitał wszystkich przybyłych gości oraz przybliżył historię Szpitala w Górnie. Po nim głos zabrał starosta rzeszowski Krzysztof Jarosz oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, który w swoim wystąpieniu docenił trud i wysiłek kierownictwa oraz wszystkich pracowników szpitala na przestrzeni lat.

 

Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich pracowników Szpitala Chorób Płuc i Opieki Długoterminowej im. Św. Jana Pawła II w Górnie, za Wasze poświęcenie dla drugiego człowieka, trud opieki i Waszą życzliwość oraz okazywane wsparcie wszystkim pacjentom - mówił wicemarszałek Karol Ożóg. Na zakończenie swojego wystąpienia złożył pamiątkowy grawerton, na ręce dyrektora szpitala pana Grzegorza Hydzika.

 

Następnie głos zabrali Senator RP Józef jodłowski oraz poseł Ewa Leniart, która w swoim przemówieniu podkreśliła, że jako członek sejmowej komisji zdrowia zawsze wspiera i będzie wspierać podkarpackie placówki medyczne.

 

Zawsze działałam na rzecz podkarpackich szpitali i jako członek sejmowej komisji zdrowia będę zabiegać o jak największe środki na rzecz służby zdrowia na Podkarpaciu- powiedziała Ewa Leniart.

 

 

Odznaczeniami za długoletnią pracę na rzecz szpitala wyróżnionych zostało 45 pracowników, zarówno obecnych, jak i emerytowanych. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej, którą poświęcił ks. bp Edward Białogłowski.

 

Galeria zdjęć: