Dzisiaj w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego rozpoczęła się 5. edycja Rzeszowskich Dni Hepato-Gastrologicznych, której organizatorem jest Klinika Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Zarząd Województwa Podkarpackiego reprezentowali: Maria Kurowska oraz Stanisław Kruczek.

Komitetowi naukowemu przewodniczy Prof. Krzysztof Gutkowski z Klinicznego Szpitala nr 1 w Rzeszowie. Honorowym patronatem Dni Hepato-Gastroenterologiczne objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Miasto Rzeszów oraz Uniwersytet Rzeszowski. Doroczne spotkanie odbywa się w Filharmonii Podkarpackiej.

W imieniu Marszałka Władysława Ortyla, podczas otwarcia, głos zabrał Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Podkarpacie to region, który skutecznie łączy tradycje z innowacyjnym podejściem w wielu obszarach życia społecznego – także w bardzo ważnej przestrzeni, jaką jest ochrona zdrowia. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do takich wydarzeń, jak naukowe konferencje, które pozwalają poszerzyć wiedzę i umiejętności podkarpackich lekarzy, a w efekcie wpływają na jakość i skuteczność leczenia – podsumował Stanisław Kruczek.