logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

 

cytologia

mammo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Zdrowie w regionie

wrota-zdrowie

190520 newdebaW szpitalu w Nowej Dębie otwarto nowy oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Tworzy go pięcio-stanowiskowa sala intensywnej terapii ze stanowiskiem nadzoru pielęgniarskiego. Została ona połączona z pomieszczeniem przygotowywania leków, łazienką i magazynami. Oddział posiada własny gabinet zabiegowy oraz gabinet ordynatora, a także: gabinet pielęgniarki oddziałowej, pokój lekarzy, pokój lekarza dyżurnego, zaplecze socjalne, brudownik, wraz z niezbędną infrastrukturą.

W oficjalnym otwarciu bloku uczestniczyli m.in.: parlamentarzyści Halina Szydełko i Zbigniew Chmielowiec, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł. Zarząd województwa reprezentowała wicemarszałek Ewa Draus.

– Ogromnie się cieszę, że to przedsięwzięcie zostało zrealizowane z wykorzystaniem środków unijnych, które wsparły tę ważną inwestycję. To kolejny przykład jak cenna jest unijna pomoc i jak bardzo wpływa na nasze otoczenie, w tym przypadku w sferze lecznictwa- zwróciła się do zgromadzonych wicemarszałek Ewa Draus

Projekt został współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt realizacji inwestycji to 7 mln 962 tys. zł, w tym dofinansowanie: 6 mln 768 tys. zł.

Tekst i foto.
Krzysztof Witek
Kancelaria Zarządu

 

nauka w sluzbie baner1

 

7.12 banerek 300x100

 

zipbaner-1

 

ROPS banner

 

Statystyka

Odwiedza nas 716 gości oraz 0 użytkowników.