Rok 2019 jest przełomowy dla Uzdrowiska Horyniec. Powstaje tam nowy obiekt - Kliniczne Centrum Diagnostyczno - Terapeutyczne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Równolegle prowadzone są dwie inne inwestycje. Uzdrowisko rozszerza ofertę dla pacjentów. Już teraz szuka lekarzy i terapeutów do przyszłej pracy (oferty pracy w załączeniu).

Od 2014 roku organem prowadzącym dla spółki jest samorząd województwa. To dzięki jego pomocy spółka realizuje dwa duże projekty w ramach regionalnego programu operacyjnego. A trzeci czeka na dofinansowanie. Będzie to przebudowa i remont Zakładu Przyrodoleczniczego.

„Uzdrowisko Horyniec” Sp. z o. o. specjalizuje się w leczeniu i rehabilitacji osób w zakresie następujących kierunków leczniczych:

  • neurologia
  • reumatologia
  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby skórne
  • niektóre choroby kobiece

 Zakład Przyrodoleczniczy wykonuje ponad 50 zabiegów leczniczych z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, fizjoterapii, kinezyterapii, krioterapii, krenoterapii i światłolecznictwa. Działalność lecznicza prowadzona jest w oparciu o łączną bazę 200 łóżek w sanatoriach uzdrowiskowych, a także w oparciu o gamę zabiegów balneologicznych, fizykoterapeutycznych i relaksacyjnych oferowanych w Zakładzie Przyrodoleczniczym. Niezaprzeczalnym atutem oferty zabiegowej są zabiegi balneologiczne wykonywane przy użyciu własnych, wysokiej jakości tworzyw leczniczych – borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Aktualnie uzdrowisko oferuje 15 zabiegów, w tym 8 tzw. „borowinowych” i 7 tzw. „siarkowych”. Unikalnym elementem oferty są zabiegi, w jedynym w Polsce, basenie leczniczym z wodą siarczkowo-siarkowodorową.

 Link do wiadomości TVP Rzeszów:

https://rzeszow.tvp.pl/41252782/rekordowe-inwestycje-w-uzdrowisku-horyniec-zdroj