Otwórz/zamknij mapę strony

DSC 0994Nowy aparat rentgenowski działa już w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Rzeszowie. Dziś, oficjalnie oddano do użytku nowoczesny sprzęt. W uroczystości udział wzięli członek zarządu Stanisław Kruczek i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Podczas przekazania obecni byli również: Krystyna Wróblewska - poseł na Sejm RP, Ewa Draus - radna sejmiku i przewodnicząca Komisji Regionalnego Programu Operacyjnego oraz przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i miejskiego, a także członkowie rady społecznej przy pogotowiu.

- Zależało nam, aby ambulatorium mogło funkcjonować, bo odciąża ono szpitalne oddziały ratunkowe i to właśnie tutaj można dokonać szybkiej diagnozy bez konieczności wizyty w szpitalu – powiedział podczas przekazania aparatu Stanisław Kruczek, który nie krył radości z faktu zakupu nowoczesnego urządzenia.

Przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś zwrócił z kolei uwagę, że w końcu sprzęt dorówna jakości pracy personelu pogotowia:

- Ten wysokiej jakości sprzęt jest wreszcie dostosowany do wysokiej jakości i poziomu personelu, który w tej placówce pracuje – powiedział.

Nowy aparat zastąpi już stary i wysłużony, który nie nadawał się do pracy. Do tej pory pacjenci często byli zmuszeni do korzystania z RTG w sąsiednich placówkach. Inwestycja kosztowała 1 milion złotych. Samorząd Województwa ze swoich środków przekazał na zakup 600 tysięcy złotych, pozostała kwota to środki własne Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Mateusz Witczuk
Kancelaria Zarządu

Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego