DSC 0907Chcemy rozmawiać, ale w spokojnej, merytorycznej atmosferze – mówił w Przemyślu marszałek Władysław Ortyl. W przemyskim szpitalu miało dziś dojść do spotkania z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej, którzy przybyli do Przemyśla. 

Wcześniej marszałek Władysław Ortyl spotkał się z dziennikarzami. Tłumaczył różnice, jakie pojawiają się w żądaniach strajkujących pielęgniarek. Przypomniał również, że pozostałe związki będące w sporze podpisały już wcześniej porozumienie z dyrektorem. Protest prowadzą wciąż członkowie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Kwestie płacowe, w których wciąż nie doszło do porozumienia, marszałek prezentował w formie prostej tabeli zamieszczonej poniżej.

tablica2

tablica3

A do spotkania marszałka z parlamentarzystami PO ostatecznie nie doszło. W poniedziałek posłowie Marek Rząsa i Krystyna Skowrońska zaprosili na spotkanie z udziałem protestujących. W związku ze zmianą zaproszenia marszałek Władysław Ortyl wydał oświadczenie: Zapraszamy parlamentarzystów na wspólną merytoryczną rozmowę z zarządem województwa podkarpackiego. Takie było zaproszenie od parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, którzy dziś zmieniają zdanie. Na wspólne spotkanie z protestującymi przyjedziemy po merytorycznym i krótkim spotkaniu z parlamentarzystami czyli zgodnie z otrzymanym wcześniej zaproszeniem. Przedłożyliśmy propozycje pielęgniarkom, chcemy o tym rozmawiać, ale w spokojnej atmosferze, a nie politycznego wiecu.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP