logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

 

cytologia

mammo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Zdrowie w regionie

wrota-zdrowie

urzad 2014Specjalny apel do protestujących w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu wystosowało Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Dziś w Przemyślu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie tego gremium. 

Niestety z zaproszenie do udziału w zebraniu nie skorzystali przedstawiciele związków, które wciąż prowadzą protest. Wzięli w nim udział członkowie związków zawodowych, które doszły do porozumienia z dyrekcją szpitala i zarządem województwa. Był także marszałek Władysław Ortyl. Rada zaapelowała do personelu pielęgniarskiego i położniczego w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu o zawieszenie protestu i powrócenie do rozmów z udziałem mediatora wyznaczonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


- Prezydium WRDS oraz przedstawiciele pozostałych związków zawodowych obecni na spotkaniu zauważają, że forma prowadzonego protestu zagraża bezpośrednio działalności szpitala i bezpieczeństwu w zakresie opieki zdrowotnej mieszkańców Przemyśla i okolic - czytamy w apelu.


- Prezydium WRDS wyraża ubolewanie, iż zaproszeni na posiedzenie Rady przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych nie przybyli na wyżej wymienione spotkanie, zwołane w trybie nadzwyczajnym w celu omówienia sytuacji mającej miejsce w przemyskim szpitalu wojewódzkim. Zarząd Województwa Podkarpackiego podtrzymuje propozycję zwiększania wynagrodzenia od miesiąca sierpnia oraz deklaruje powrót do dalszych rozmów po zamknięciu i przeanalizowaniu roku finansowego w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu. Prezydium WRDS postanawia wprowadzić do obrad plenarnych, które odbędą się w dniu 3.10.2018, punkt poświęcony sporowi trwającemu w WS w Przemyślu - czytamy w apelu wystosowanym przez Prezydium Rady - apeluje WRDS. 

 

Skan apelu w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (apel.pdf)APEL305 kB

nauka w sluzbie baner1

 

7.12 banerek 300x100

 

zipbaner-1

 

ROPS banner

 

Statystyka

Odwiedza nas 507 gości oraz 0 użytkowników.