logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

 

cytologia

mammo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Zdrowie w regionie

wrota-zdrowie

180627 szpitalSTWBlisko 25 mln złotych to wartość podpisanej dziś umowy na budowę nowego bloku operacyjnego w szpitalu powiatowym w Stalowej Woli. Pierwsze operacje będą wykonywane od czerwca przyszłego roku, co w dużym stopniu będzie możliwe dzięki środkom przekazanym przez samorząd wojewódzki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

- To najważniejsza inwestycja powiatu stalowowolskiego w tej kadencji i jedna z najważniejszych w ostatnim 20-leciu. Wielka i kosztowna, a jak na nasze możliwości - wręcz historyczna - mówił Janusz Zarzeczny starosta stalowowolski.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesny blok składający się z pięciu sal operacyjnych, sali wybudzeniowej na sześć stanowisk oraz trzech sal zabiegowych pracowni endoskopowej, w tym jednej sali endoskopowej, przeznaczonej do zabiegów wykonywanych pod kontrolą aparatu RTG. Ważnym elementem bloku będzie centralna sterylizatornia, która będzie połączona z częścią operacyjną wydzielonymi dźwigami towarowymi. W budżecie zadania przewidziano środki nie tylko na prace budowlane, ale również wymianę aparatury i sprzętu medycznego.

- 10 milionów złotych, które szpital w Stalowej Woli otrzymał w ramach umowy z samorządem wojewódzkim to bez wątpienia duże wsparcie, ale nie można zapomnieć o wkładzie lokalnego samorządu. W ramach RPO do podkarpackich szpitali trafi 330 mln złotych, co w połączeniu z wkładami własnymi województwa, powiatów oraz miast daje łączną sumę 500 mln zł – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego. Podkreślił, że jest to rekordowa kwota na inwestycje. – Oczywiście nikomu nie życzymy, by korzystał z usług szpitala, chcemy jednak by były one świadczone na możliwie najwyższym poziomie. Niedawno podpisaliśmy umowę na rozbudowę onkologii w Tarnobrzegu, teraz blok operacyjny w Stalowej Woli, to działania które bez wątpienia poprawią jakość funkcjonowania szpitali w północnej części Podkarpacia – zapewnia Stanisław Kruczek.

Jakub Czarnota

Kancelaria Zarządu

nauka w sluzbie baner1

 

7.12 banerek 300x100

 

zipbaner-1

 

ROPS banner

 

Statystyka

Odwiedza nas 610 gości oraz 0 użytkowników.