Otwórz/zamknij mapę strony

171026 lubaczowSamodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie otrzymał ponad 2 miliony  dofinansowania z ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Umowę podpisał członek zarządu Lucjan Kuźniar oraz w imieniu szpitala dyrektor Stanisław Bury. W uroczystym podpisaniu uczestniczyli starosta lubaczowski Józef Michalik, radny województwa Andrzej Nepelski oraz Andrzej Homa, reprezentujący senatora Mieczysława Golbę, a także przedstawiciele rady powiatu, pracownicy szpitala.

Dla nas jest to ważny dzień a szczególnie ważny tydzień ponieważ Samorząd Województwa Podkarpackiego postanowił osobiście wręczyć umowy na dofinansowanie praktycznie wszystkich szpitali powiatowych w województwie podkarpackim. Z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczyliśmy na służbę zdrowia prawie 0,5 miliarda złotych. Jest to znaczące wsparcie dla szpitali szczególnie teraz kiedy potrzebują pomocy. Dla nas jest to przystąpienie do istniejących już planów co na pewno przyczyni się do poprawy jakoś świadczonych usług – mówił Lucjan Kuźniar.

Lucjan Kuźniar zwrócił również uwagę na ważną rolę samorządów w prawidłowym funkcjonowaniu szpitali. Samorząd powiatu zapewnia wkład własny bez którego nie byłoby możliwe otrzymanie unijnego wsparcia.

Dyrektor Szpitala poinformował o planowanych inwestycjach:

W ramach projektu będzie zakupiony sprzęt diagnostyczny i sprzęt na blok operacyjny. W znacznym stopniu poprawi to jakoś świadczonych usług w stosunku do pacjentów jak i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów przebywających w naszym szpitalu powiatowym - mówił. 

Dzięki wsparciu z RPO w nowoczesną aparaturę i sprzęt medyczny zostaną wyposażone: oddział chirurgii ogólne, oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddział ginekologiczno -położniczy, pracownia endoskopowa, pracownia rentgenodiagnostyki oraz pracownia USG.

Kacper Krauz

Kancelaria Zarządu

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego