logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

 

cytologia

mammo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Zdrowie w regionie

wrota-zdrowie

 

Jak wygląda turystyka medyczna w Polsce, jakie formy przybiera na Podkarpaciu i czy jesteśmy gotowi na jej rozwój – o tych i innych kwestiach rozmawiali uczestnicy debaty poświęconej rozwojowi biznesu zdrowotnego. W dyskusji wziął udział odpowiedzialny w zarządzie województwa za służbę zdrowia Stanisław Kruczek.

Uczestnicy debaty zgodnie podkreślali, że w Polsce turystyka medyczna jest na razie zjawiskiem marginalnym i potrzeba zmian systemowych, aby to się zmieniło. Wszyscy byli jednak zgodni, że trzeba pracować w kierunku rozwoju tej formy usług medycznych.

Członek zarządu Stanisław Kruczek zapewniał, że samorząd województwa jest otwarty na rozwój turystyki medycznej i przyjmowanie pacjentów z zagranicy, zwłaszcza z sąsiadującej z nami Słowacji i Ukrainy, ale trzeba stworzyć odpowiednie ramy i procedury.


Goście z Ukrainy, którzy brali udział w debacie zapewniali, że w ich kraju jest wiele osób, które chcą się leczyć w Polsce i stać ich na to, ale musimy wypracować przyjazny „zdrowotny ekosystem”, pozwalający na  przyjmowanie większej liczby zagranicznych pacjentów i zapewniający im kompleksową opiekę.
Debata o zdrowiu była jedną z ostatnich, które odbyły się drugiego dnia Forum Europa-Ukraina. Przez dwa dni G2A Arenę w Jasionce odwiedziły setki osób – panelistów, zaproszonych gości, wystawców, samorządowców i polityków. Kolejne tego typu wydarzenie, pozwalające na polsko-ukraińską debatę już jesienią. Zapowiedział to Zygmunt Berdychowski – inicjator Forum Europa-Ukraina. Forum zakończyło się sesją plenarną po której uczestnicy wzięli udział w bankiecie wydanym przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

Z G2A Arena
Monika Konopka
wideo: Sebastian Kieszkowski
fot. Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP

nauka w sluzbie baner1

 

7.12 banerek 300x100

 

zipbaner-1

 

ROPS banner

 

Statystyka

Odwiedza nas 918 gości oraz 0 użytkowników.